środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Uroczystość Ślubowania Klasy Strażackiej Liceum Ogólnokształcącego w Ekonomiku

2014-01-24 17:22:11 (ost. akt: 2014-01-24 17:49:21)

22 stycznia w Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu odbyła się uroczystość ślubowania klasy strażackiej Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczystość Ślubowania Klasy Strażackiej Liceum Ogólnokształcącego w Ekonomiku

Autor zdjęcia: JG

W wydarzeniu tym wzięli udział między innymi starosta Jan Laskowski, wójt gminy Tadeusz Wojciech Prekurat, wicestarosta powiatu sierpeckiego Marek Gąsiorowski, Bogusława Lewandowska - naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, aspirant sztabowy Włodzimierz Kaczmarczyk – zastępca komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, druh Paweł Gutkowski – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziembakowie, druhowie: Jerzy Igielski, Wiesław Lubiński, Jacek Wewiórowski – opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziembakowie, druh Edward Wielgócki – Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszynie, wraz z orkiestrą, harcmistrzyni Katarzyna Kordulasińska – komendant Hufca Sierpc, dyrektorzy szkół gimnazjalnych, Piotr Kwiatkowski - przewodniczący Rady Rodziców przy ZS nr 2, przedstawiciele lokalnych mediów oraz rodzice uczniów klasy I LO.

Uroczystość rozpoczęła musztra pod przewodnictwem st. kpt. mgr Wojciecha Adama Witkowskiego. Pani dyrektor Magdalena Peda serdecznie przywitała zgromadzonych gości i uczniów klasy strażackiej.Starosta, wicestarosta, wójt gminy Sierpc, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziembakowie wygłosili krótkie przemówienia, w których życzyli uczniom klasy strażackiej owocnej nauki oraz gratulowali wyboru szkoły.

- Drodzy uczniowie, jeszcze pół roku temu byliście wielką niewiadomą, a dzisiaj jesteście moją radością. Patrzę na was od kiedy przyszliście do tej szkoły i obserwuję, jak zmieniacie się z miesiąca na miesiąc. Dniem przełomowym był pewien październikowy czwartek, kiedy z dumą przed całą szkołą zaprezentowaliście swoje mundury. Od tego też dnia nosicie je z szacunkiem dla służby strażackiej i dowodzicie, że klasa, której każdy z was jest reprezentantem, silnie wpisała się w wizytówkę Zespołu Szkół Nr 2. Cieszę się, że mam przed sobą młodych, ambitnych ludzi, którzy świadomie podjęli wybór przyszłej służby ojczyźnie i drugiemu człowiekowi, są gotowi narażać własne zdrowie a nawet życie, by ratować innych. Do takich jak wy należy przyszłość. Nie zmarnujcie szansy, jaką daje Wam ta szkoła. Wierzę w Was i życzę wszystkiego dobrego.- powiedziała dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu Magdalena Peda.

W imieniu rodziców klasy wystąpiła Jolanta Okraszewska:
- Klasa strażacka stawia dopiero swoje pierwsze kroki, a my już jesteśmy dumni, że nasze dzieci mogą godnie reprezentować Szkołę i budować swoją przyszłość na tradycji tego miejsca. Patrząc na nich dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że możemy być ich rodzicami i każdego dnia z radością patrzymy jak się rozwijają i stają odpowiedzialnymi Polakami, którzy być może w przyszłości wybiorą zawód wymagający, ale piękny i szlachetny. Po kilku miesiącach nauki naszych dzieci tutaj wiemy, że wspólnie podjęta decyzja o wyborze Zespołu Szkół nr 2 była właściwa. Szkoła ta pozwala młodym ludziom zdobyć niezbędną w przyszłości nie tylko wiedzę, ale daje także dużo możliwości na rozwój osobowy młodego człowieka. Widzimy u naszych dzieci zadowolenie z tego, że mogą być częścią tej niezwykłej szkolnej rodziny i budować jej wyjątkowy trwały filar.

Uroczystość ślubowania, zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszynie. Słuchacze nagrodzili występ owacjami na stojąco. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez rodziców uczniów klasy strażackiej na poczęstunek./ip


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB