Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Wiosna w sierpeckim skansenie

2014-03-04 07:57:18 (ost. akt: 2014-03-04 08:00:27)

Muzeum zachęca dzieci i młodzież do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty wiosennej – programu edukacyjnego „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu”.

Wiosna w sierpeckim skansenie
Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych i realizowana od 1 marca do 30 kwietnia 2014 roku. W cenę 18 zł od osoby wliczony jest bilet ulgowy na teren skansenu, projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”, przejazd wozem, zwiedzanie ekspozycji wraz z przewodnikiem, przygotowanie ogniska oraz zajęcia manualne: pokaz wyrobu palmy i pisanki wielkanocnej lub warsztaty zdobienia kart wielkanocnych. Wybór jednej z dwóch wymienionych atrakcji należy do uczestników, a każda z propozycji stanowi doskonałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Jak wynika z wcześniejszych doświadczeń – zestawienie zajęć manualnych ze zwiedzaniem, czyli aktywnym spędzeniem czasu na świeżym powietrzu - to najatrakcyjniejsza forma spędzenia czasu w muzeum na wolnym powietrzu. Propozycje wchodzące w skład pakietu wiosennego z pewnością dostarczą wielu emocji – niezależnie od wieku uczestników.
Tymczasem ratusz w marcu i kwietniu zaprasza na pokazy wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty poświęcone są tradycji wielkanocnej: przybliżają zapomniane dziś nieco obrzędy i zwyczaje towarzyszące tym radosnym Świętom. Łączą prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu” z zajęciami praktycznymi, na które składają się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie palmy i pisanki przez uczestników spotkania. Na zajęcia uczestnicy przynoszą jajko ugotowane na twardo, gałązkę bukszpanu i bazie, a wykonaną przez siebie palmę i pisankę zabierają do domu. Koszt udziału w zajęciach wynosi 4 zł od osoby.
Zajęcia odbywają się w miesiącach marzec-kwiecień.
Zgłoszenia grup:
skansen - nr tel. 24 275 28 83 wew. 36 i 37, e-mail: rezerwacje@mwmskansen.pl
ratusz – nr tel. 24 275 28 26, e-mail: ratusz@mwmskansen.pl

Program edukacyjny „ZWYCZAJE WIOSENNE NA MAZOWSZU”
Wariant I:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:

• Wstęp na teren skansenu
• Pokaz wykonania palmy wielkanocnej i pisanki*
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek**
* Prosimy, aby na pokaz wykonania pisanki każdy uczestnik miał 1 ugotowane jajko oraz 3 gałązki bazi i bukszpan do wykonania palmy.
** Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie – najlepiej na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545


Wariant II:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:
• Wstęp na teren skansenu
• Warsztaty zdobienia karty wielkanocnej
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek*
* Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie – najlepiej na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545

Agnieszka Jezierska - Chalicka


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB