Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Stropkowo.Samochód ciężarowy potrącił rowerzystkę.Kobieta zmarła

2014-03-11 11:02:09 (ost. akt: 2014-03-12 11:49:07)

W poniedziałek, 10 marca na warszawskiej "dziesiątce" w gminie Zawidz, doszło do tragicznego wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego, potrącił rowerzystkę po czym uderzył w przepust wodny i przewrócił się w przydrożnym rowie. Przewoził beczki z materiałami łatwopalnymi, część z nich wypadła na jezdnię.

Stropkowo.Samochód ciężarowy potrącił rowerzystkę.Kobieta zmarła

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Jak informuje rzecznik prasowy sierpeckiej straży pożarnej Marcin Strześniewski, kierujący samochodem ciężarowym przewoził w nieoznakowanych 200 l beczkach stalowych odpady chemiczne.
- Z listu przewozowego nie wynikało jaka substancja znajduje się w beczkach. W liście przewozowy była wzmianka, że ładunek nie podlega informacji o ADR. W wyniku uderzenia samochodu o przepust wodny, beczki przewożone na przyczepie wypadły i cztery uległy rozszczelnieniu. Wyczuwalny był zdecydowanie zapach rozpuszczalników. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo GCBA 5/40 z KP PSP w Sierpcu, oraz średni samochód ratownictwa chemicznego z KM PSP w Płocku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia GCBA została położona druga warstwa piany ciężkiej.- dodaje Strześniewski.

Wypadek wydarzył się około 19-ej. Prawdopodobnie kierowca ciężarówki za późno zauważył rowerzystkę na drodze. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu.

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB