Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich

2014-03-24 18:01:37 (ost. akt: 2014-03-24 18:02:29)

Jak przygotować kampanię wyborczą i jakimi prawami rządzi się demokracja? Tego m.in. dowiedzą się uczniowie, którzy 16 kwietnia wezmą udział w grze symulacyjnej związanej z 25. rocznicą pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku. Inicjatywa adresowana jest do szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia.

Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich

Autor zdjęcia: Logo

Zadaniem gry jest stworzenie podstawowych założeń kampanii wyborczej i przeprowadzenie jej symulacji. Uczniowie będą przygotowywać plakaty, ulotki, piosenki i konferencje prasowe dla kandydatów, których profile otrzymają. Trwającą od 4 do 6 godzin grę kończą wybory. Uczestnicy wcielą się w członków sztabów wyborczych oraz media (uczestnicy aktywni), a także w wyborców (uczestnicy bierni, uaktywniający się tylko w końcowym głosowaniu).

Grę symulacyjną, która 16 kwietnia odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, przeprowadzić mogą również nauczyciele we wszystkich zainteresowanych szkołach ponadgimnazjalnych na Mazowszu. Chęć udziału można zgłosić do 11 kwietnia, rejestrując się na stronie internetowej Mazowieckiego Kuratora Oświaty (www.kuratorium.waw.pl). Po rejestracji na wskazany adres mailowy zostaną przesłane niezbędne materiały pomocnicze do przeprowadzenia zajęć.

Projekt „Kandydaci. Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich” jest wspólną inicjatywą Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie wpisuje się w obchody 25. rocznicy przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Mazowiecki Urząd Wojewódzki dołączył do koalicji Razem’89, zrzeszającej organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły i wszystkie instytucje, które świętują to niezwykłe wydarzenie w historii naszego kraju. Najnowsze aktualności, kalendarium inicjatyw w województwie i wspomnienia wojewody mazowieckiego dostępne są na stronie www.mazowieckie.pl, pod banerem Razem’89.


Zespół prasowy wojewody mazowieckiego

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB