Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

"Politycy" wychodzą spod pędzla. Wernisaż we Włodkowicu

2014-03-30 18:04:47 (ost. akt: 2014-03-30 22:05:00)

W sobotę, 29 marca w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku otwarto wystawę malarstwa, absolwenta tej uczelni - Wojciecha Witkowskiego.

Politycy wychodzą spod pędzla. Wernisaż we Włodkowicu

Autor zdjęcia: JG

W budynku G szkoły, zgromadzono około sześćdziesięciu prac sierpeckiego malarza, przedstawiających głównie krajobrazy oraz architekturę.

- Pierwsza część wystawionych obrazów, to prace olejne, które powstały głównie w plenerach organizowanych przez instytucje, ale również osoby prywatne, jak plener w Zglenicach gdzie gospodarzami są Jola i Leszek Mroczyńscy oraz Wojtek Wierzbicki z żoną, czy plener w Bielsku, którego współorganizatorką była Iwona Opara, pomysłodawczyni oraz komisarz dzisiejszej wystawy. Prace olejne powstały podczas plenerów plastycznych w Gozdowie, Ciechanowie, Sokołówku, Wojszycach, Karsznicach oraz w Sierpcu, gdzie organizuje się plenery międzynarodowe. - mówił artysta podczas wernisażu.

- Druga część prac, to akwarele. Jeśli olejne maluję wiosną, latem i jesienią, to akwarele przeważnie tworzę zimą. Przedstawiają one pejzaże oraz architekturę Sierpca. Trzecią grupą prac są pastele. Powstały w trakcie zajęć, które prowadzę z młodzieżą. - powiedział Witkowski.

Sierpecki malarz twierdzi, że jego podejście do malowania jest romantyczne, mało nowoczesne i już niemodne. Jego zdaniem niezbędny jest dobry warsztat , żeby mógł wypowiedzieć się artystycznie, dlatego cały czas uczy się malować, chodzi w teren i próbuje w swoich pracach zaprezentować jakieś historie. Szuka inspiracji choćby w skansenie sierpeckim, gdzie między innymi namalował obraz przedstawiający trzy indyki.

- Zatytułowałem go "Politycy", dlatego, że się jeżą, kłócą, są najważniejsi, gulgoczą, a tak naprawdę mają mało do powiedzenia, bo i tak zostaną zjedzeni. - uśmiecha się malarz.

Otwarcie wystawy sierpeckiego artysty w Szkole Wyższej w Płocku, odbyło się między innymi z udziałem jego przyjaciół, animatorów kultury, oraz licznej grupy płockich jak i sierpeckich artystów. Wojciech Witkowski, mimo tego, że ma już zapełniony grafik kolejnymi wystawami, zapowiada kolejną, tym razem poświęconą architekturze Płocka.
Justyna Gabrychowiczhttp://i.wm.pl/00/05/62/54/n/popr-1366271.jpgKomentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB