Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

„Wielkanoc 2014” w powiecie sierpeckim

2014-04-20 10:46:48 (ost. akt: 2014-04-20 10:52:07)

- Kiedy my świętujemy, złodzieje nie świętują. Dlatego też w okresie przedświątecznym i świątecznym na terenie naszego miasta i powiatu oraz na głównych drogach pojawi się więcej policjantów umundurowanych i nieumundurowanych, aby dbać o Państwa bezpieczeństwo.- informuje rzecznik sierpeckiej policji Krzysztof Kosiorek.

 „Wielkanoc 2014” w powiecie sierpeckim

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Aby nadchodzące święta były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Pamiętajmy o kilku radach, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

Wszędzie tam, gdzie jest tłok – szczególnie w sklepach, na targowiskach– zachowajmy szczególną ostrożność. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki, zwracajmy uwagę na podręczne torebki i zakupy. To pozwoli uchronić nas przed kradzieżą.
Wyjeżdżając do rodziny na święta pamiętajmy, aby właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie. Poprośmy zaufanego sąsiada, aby zwracał uwagę na nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy również o tym, aby samochody parkować na parkingach w miejscach dobrze oświetlonych.
Wybierając się z daleką drogę do rodziny pamiętajmy, że wolniej oznacza bezpieczniej, a droga nie jest miejscem na brawurę i narażanie życia najbliższych. Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to największe grzechy kierowców i jednocześnie najczęstsze przyczyny poważnych wypadków drogowych. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Nie zapominajmy o pasach bezpieczeństwa, które powinien mieć zapięte nie tylko kierowca, ale również każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy i na nich będzie również skupiona uwaga mazowieckich policjantów w ramach prowadzonych od 18 kwietnia do 21 kwietnia 2014 roku działań „Bezpieczna Wielkanoc 2014”.
Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub telefonicznie pod numery alarmowe 997 lub 112.
Mamy nadzieję, że nasze działania przy znacznej pomocy ze strony wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu przyczynią się do tego, iż nadchodzące Święta Wielkanocne będą wesołe, spokojne i bezpieczne, czego Państwu i sobie życzymy./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB