Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Wielkanocny weekend na drogach był spokojny

2014-04-23 09:45:29 (ost. akt: 2014-04-23 09:48:02)

W trakcie czterodniowych działań sierpeckiej policji, na drogach powiatu sierpeckiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Na terenie powiatu miały miejsce trzy niegroźne kolizje drogowe, w tym w jednym przypadku sprawcą zdarzenia okazał się być nietrzeźwy kierujący samochodem.

Wielkanocny weekend na drogach był spokojny

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Policjanci pełniący służbę w ramach działań kontrolowali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu ujawniając 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w sobotę 19 kwietnia 2014 roku. Po godzinie 17.00 dyżurny sierpeckiej komendy Policji otrzymał informację, że kierowca forda galaxy w Bonisławiu uczestniczył w zdarzeniu drogowym, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Sierpca. Przydzieleni do obsługi zdarzenia policjanci ruchu drogowego odnaleźli wskazany samochód w Susku i podjęli jego próbę zatrzymania. Kierowca jednak nie zamierzał się zatrzymać, nie reagował na nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i kontynuował jazdę w kierunku Sierpca łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Gdy pojazd został zatrzymany na terenie miasta Sierpca , okazało się, że kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w organiźmie mężczyzny. 50-letni mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Już następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia spowodowanie kolizji drogowej, niezatrzymania się do kontroli drogowej, przekroczenie prędkości, przekraczanie linii ciągłych, a także za umyślne uszkodzenie mienia./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB