środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Apel policji: Kieruj się rozsądkiem

2014-04-24 11:00:13 (ost. akt: 2014-04-24 11:06:42)

U progu rozpoczętego sezonu motocyklowego i rowerowego - jako stróże prawa odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym - apelujemy do kierowców o większą rozwagę na drogach i szacunek dla wszystkich użytkowników dróg.

Apel policji: Kieruj się rozsądkiem

Autor zdjęcia: Justyna Gabrychowicz

Kierowcy bądźcie życzliwi i wyrozumiali dla kierujących jednośladami. Zmieniając kierunek lub tor jazdy zawczasu sygnalizujcie i upewnijcie się, że nie zajedziecie drogi motocykliście lub rowerzyście! Przy wyprzedzaniu jednośladu zachowajcie bezpieczny odstęp!

Motocykliści pamiętajcie, że kierowcy w samochodach zobaczą was zawczasu tylko wtedy, jeżeli dacie im szansę! Pamiętajcie, ze jadąc z wielką prędkością i szybko zbliżając się do samochodów, nie zawsze możecie zostać dostrzeżeni. Przewidujcie zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Będziecie bardziej widoczni na drodze używając jaskrawych strojów, elementów odblaskowych, jak również używając obowiązkowego oświetlenia.

Rowerzyści korzystajcie ze swoich uprawnień z głową! Pamiętajcie, kto ponosi największe ryzyko! Zasada ograniczonego zaufania jest szczególnie ważna dla was. Wymagając szacunku od kierowców, okazujcie go także im. Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe i włączone światła to większa szansa na dostrzeżenie rowerzysty!

Przede wszystkim „Jedź wyraźnie”, czyli jedź tak, aby nikt nie miał wątpliwości co do twoich zamiarów. Ta zasada, która powinna przyświecać wszystkim kierującym - niezależnie od tego, czy kierują rowerem, czy wielkim 40-to tonowym ciągnikiem z naczepą. Jej codzienne stosowanie ułatwi nam wszystkim życie i pomoże uniknąć wielu tragedii./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB