Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Sierpc w ścisłej czołówce, dzięki motocyklistom

2014-04-30 09:20:51 (ost. akt: 2014-04-30 10:22:32)

Mimo tego, że pogoda nie dopisała, to VI Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa - Motoserce 2014 w Sierpcu, należała do udanych. Już od rana w mieście było słychać ryk silników motocykli. W programie znalazły się koncerty, pokazy oraz konkursy z cennymi nagrodami.

Motoserce 2014 w Sierpcu

Motoserce 2014 w Sierpcu

W akcji Motoserce w Sierpcu, zorganizowanej w ubiegłą sobotę przez Szlif z Sierpca i Rypina, wzięło udział około stu motocyklistów. Nie zabrakło tradycyjnej parady motocykli ulicami miasta. Jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i trzeba było przenieść imprezę do CKiSz. Odbyły się tam koncerty zespołów rockowych, pokaz Taekwondo, koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Sierpcu. Część atrakcji, jak na przykład pokaz ratownictwa, pokazy Państwowej Straży Pożarnej oraz stuntu udało się przeprowadzić na zewnątrz.


- Motoserce, to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi z przeznaczeniem dla dzieci. Pomysł powstał w środowiskach klubów motocyklowych zrzeszonych w Kongresie Klubów Motocyklowych. Ideą akcji jest zbiórka krwi przez poszczególne kluby motocyklowe w swoich lokalnych środowiskach w porozumieniu z PCK. Akcja zbiórki połączona jest z piknikami przeznaczonymi dla całych rodzin wypełnionych atrakcjami zarówno z dziedziny motocyklizmu jak i koncertami pokazami i konkursami. Dotychczas pięcioletnia akcja pozwoliła w skali kraju zgromadzić ponad 14000 litrów krwi. Klub motocyklowy SZLIF FG SIERPC uczestniczy w akcji od początku jej istnienia. Odpowiedź sierpeckiej społeczności w postaci oddanej krwi zawsze stawiała nasze miasto w czołówce. Sierpc był lokowany zawsze w pierwszej czwórce miast w Polsce przed Bydgoszczą, Grudziądzem czy Szczecinem wśród 80 miast, które biorą udział w akcji - mówi organizator akcji w Sierpcu, Jarosław Żmijewski.

Szczęśliwymi zdobywcami głównych nagród rozlosowanych podczas sobotniej imprezy zostali: Joanna Kamińska - weekend z nissanem note - Piotr Maklakiewicz - skuter, rower górski - Piotr Dobrzeniecki, telewizor - Michał Fijałkowski. Podczas akcji padł rekord, jeżeli chodzi o ilość oddanej krwi. W ubiegłym roku wynosił 243.8 l, a tym razem udało się zgromadzić 256 l.

- Po raz kolejny Sierpc znalazł sie w czołówce miast. Dowodzi to ogromnego potencjału naszego miasta w dziedzinie krwiodawstwa i uzasadnia celowość przeprowadzania takich akcji w przyszłości.- podsumowuje Jarosław Żmijewski.


Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB