Poniedziałek, 21 sierpnia 2017. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Sebastian Sawicki wywalczył brąz na zawodach w Bydgoszczy

2014-05-05 13:07:38 (ost. akt: 2014-05-05 13:14:22)

26 i 27 kwietnia zawodnicy KS Taekyon uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim – Bydgoszcz Cup. W zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z całego kraju, a także z Rosji i Łotwy.

Nasza ekipa liczyła ośmiu zawodników w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów i Eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii juniorów młodszych.

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Sebastian Sawicki w kategorii do 53 kg juniorów młodszych i Jakub Górzyński w kategorii do 63 kg juniorów. Sebastian w pierwszym pojedynku pokonał zawodnika UKS Bursztyn Gdańsk Michała Śmietanę, zwyciężając 5:1. w ćwierćfinale wynikiem 9:4 pokonał Krystiana Haremza z UKS Hwarang Września. W walce półfinałowej przegrał niestety wynikiem 0:1 z Arkadiuszem Kuskowskim z Centrum Walki Warszawa. Zdobył brązowy medal międzynarodowej imprezy. Jakub Górzyński w pierwszym pojedynku pokonał 4:0 Tomasza Wieczorka z AZS PWSIP Łomża, w kolejnym pojedynku pokonał 7:3 Michała Kowalskiego z Tygrysa Kętrzyn. Niestety w tej walce doznał kontuzji nogi. W ćwierćfinale, lekko utykając, uległ 5:10 Dominikowi Piosik z UKS Smoki Rakoniewice. Pozostali zawodnicy przegrali pierwsze pojedynki.

Należy zwrócić uwagę na to, że Oliwia Perczyńska, Lidia Lewandowska i Tomek Kozakiewicz przegrali swoje pojedynki tylko jednym punktem, uzyskując wyniki odpowiednio 2:3, 2:3 i 1:2. Pojedynki te były bardzo wyrównane i przy odrobinie więcej szczęści mogły się zakończyć wygraną naszych zawodników. Zawiedli natomiast dwaj zawodnicy, na których najbardziej liczyliśmy, którzy na treningach wyróżniają się zaangażowaniem i umiejętnościami technicznymi wśród wszystkich obecnie trenujących naszych zawodników. Bartosz Duszyński i Arek Wysocki niestety wysoko przegrali swoje pojedynki. To jak pracują na treningu kompletnie się nie przełożyło się na wynik na tych zawodach Miejmy nadzieje, że to był po prostu słabszy występ i pokażą na co ich stać przy najbliższych zawodach./ relacja trenera KS Taekyon Artura Balcerowskiego