środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

„Weź mnie w obroty” - zwróć butelkę do sklepu

2014-05-05 13:29:14 (ost. akt: 2014-05-05 13:35:01)

„Weź mnie w obroty” to kampania zorganizowana przez Carlsberg Polska, dedykowana jednemu z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej - szklanej butelce zwrotnej.

„Weź mnie w obroty” - zwróć butelkę do sklepu
„Weź mnie w obroty” jest apelem, by zwracać butelki do sklepu. Ten gest to wyraz troski o środowisko naturalne. Pomimo wielu zalet, potencjał butelki zwrotnej w Polsce nie jest w pełni wykorzystywany. W całej Polsce krąży obecnie prawie 400 mln butelek zwrotnych. Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, mogły by zostać użyte ponownie przynajmniej 20 razy. Tymczasem obecnie jedna butelka trafia do obiegu - między sklepem a jej ponownym napełnieniem - średnio 8–12 razy.

Celem kampanii „Weź mnie w obroty” jest zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów, zwrócenie ich uwagi na możliwość wielokrotnego wykorzystania szklanej butelki zwrotnej. Akcja ma motywować do tego, aby nie wyrzucać takich butelek, popularyzować proekologiczne myślenie i doceniać odpowiedzialne zachowania konsumenckie. Jej zadaniem jest zbudowanie świadomości wśród Polaków, iż zwracanie butelek do sklepów jest eko. Ten drobny wysiłek opłaca się ze względów ekologicznych i ekonomicznych.

Działania kampanii wspierają – Piotr Rogucki jako Ambasador i główny bohater spotu oraz Marta Zabłocka – autorka komiksu opowiadającego o przygodach butelki zwrotnej. Partnerem Merytorycznym kampanii jest Fundacja Nasza Ziemia, która od ponad 20 lat edukuje, uświadamia i pracuje nad zmianą nieekologicznych nawyków Polaków.

Organizatorem kampanii „Weź mnie w obroty” jest Carlsberg Polska, producent marek piwa w butelkach zwrotnych, od lat konsekwentnie podejmujący proekologiczne działania na rzecz propagowania idei korzystania z butelki zwrotnej.

Butelka zwrotna – pracuje dla środowiska:

Na wyprodukowanie 1 butelki zużywa się ok. 1100 W. To mniej więcej tyle, ile potrzeba na:
- 11 godzin świecenia klasycznej żarówki 100 W

- 7 godzin przeciętnego zużycia energii przez mieszkańca Polski

- 22 godziny pracy i zabawy na komputerze

- 5,5 godziny oglądania telewizji na LCD TV

- 11 godzin chłodzenia Twojego ulubionego piwa w lodówce

Produkcja 1 tony szkła wymaga zużycia 800 kg piasku, 280 kg wapnia, 230 kg sody, 30 kg barwników. Powstaje przy tym około 10m³ ścieków i zużywa się ogromne ilości energii
Szklana butelka rozkłada się aż 4 000 lat./ip

Więcej na stronie: http://www.wezmniewobroty.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB