środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2014

2014-05-08 10:20:57 (ost. akt: 2014-05-08 10:43:16)

W CKiSz w Sierpcu, odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Sierpcu. Gościem specjalnym Festiwalu była Anna Kalata.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2014

Autor zdjęcia: Justyna Gabrychowicz

Celem Festiwalu Piosenki o Zdrowiu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia, zainspirowanie do poszukiwania treści prozdrowotnych, aktywizowanie środowisk szkolnych, pokazanie w formie piosenek, w jaki sposób należy się odżywiać żeby utrzymać organizm w zdrowiu.

- Naukowcy radzą, aby śpiewać dużo i głośno, ponieważ śpiew wpływa korzystnie na trzy systemy ludzkiego organizmu: fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Wspólny śpiew ma pozytywny wpływ na samoocenę i daje przynależność do grupy.- powiedziała Teresa Malinowska z PSSE w Sierpcu, która razem ze Sławomirem Szałkuckim poprowadziła Festiwal Piosenki.

Gość Festiwalu, Anna Kalata, twórczyni Programu 3 X CIT, była minister Pracy i Polityki Społecznej zachęcała dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowego trybu życia. Życzyła im wielu sukcesów.

Na scenie CKiSz, wystąpiły dzieci z przedszkoli Nr 1, Nr 2, Nr 3 i Nr 4 w Sierpcu, a także Publicznego Przedszkola w Gozdowie oraz młodzież ze szkół podstawowych z Gójska, Ligowa oraz SP Nr 3 w Sierpcu.

Zwycięzców Festiwalu w kategorii szkół podstawowych, wyłoniło jury w składzie: Teresa Malinowska, Maria Gołębiewska, Danuta Peda, Katarzyna Jaroszewska oraz Agnieszka Zdziarska. Pierwsze miejsce przyznano dla uczniów szkoły z Ligowa, drugie miejsce dla uczniów sierpeckiej "trójki", a trzecie dla uczniów szkoły z Gójska. Laureatom wręczono nagrody ufundowane przez wójta gminy Szczutowo oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Sierpcu.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB