Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Spokojna majówka na drogach

2014-05-12 15:43:23 (ost. akt: 2014-05-12 15:47:35)

W trakcie pięciodniowych działań na drogach powiatu sierpeckiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Na terenie powiatu miały miejsce trzy niegroźne kolizje drogowe, w tym w jednym przypadku sprawcą zdarzenia okazał się być nietrzeźwy kierujący samochodem.

Spokojna majówka na drogach

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Policjanci pełniący służbę w ramach działań kontrolowali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu ujawniając trzech kierujących pod wpływem alkoholu.
Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w sobotę 3 maja 2014 roku. Po godzinie 3.00 dyżurny sierpeckiej komendy Policji otrzymał informację, że w Białasach kierowca opla astry wjechał do rowu i może być nietrzeźwy. Na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów, którzy po dojechaniu na miejsce w rejonie uszkodzonego samochodu zastali trzech nietrzeźwych mężczyzn. Rozpytani młodzi ludzie zaprzeczali, aby mieli kierować pojazdem. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia może być 20-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, który wewnątrz auta pozostawił swoje dokumenty. Dwudziestolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organiźmie mężczyzny. Po wytrzeźwieniu młody mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał 500 złotowy mandat karny./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB