Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Złożono kwiaty Bohaterom Ziemi Sierpeckiej

2014-05-19 09:09:51 (ost. akt: 2014-05-19 09:17:17)

30 kwietnia delegacja złożona z działaczy sierpeckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej z przewodniczącą Rady Powiatowej SLD Teresą Malinowską, złożyła jak co roku, wiązankę kwiatów pod pomnikiem ,,Chwała Bohaterom Ziemi Sierpeckiej Żołnierzom i Partyzantom I Wszystkim Poległym Za Wolność Ojczyzny w Walce Hitlerowskim Okupantem w Latach 1039 – 1945”,aby oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli i oddali życie w walce o wyzwolenie ziemi sierpeckiej.

Złożono kwiaty Bohaterom Ziemi Sierpeckiej
Po złożeniu kwiatów, zebrani minutą ciszy oddali cześć poległym.
- Wizyta pod pomnikiem, stanowi integralną część obchodów związanymi z obchodami święta 1-go maja. Mam nadzieję, iż spotkania w tym miejscu będą z każdym kolejnym rokiem gromadziły coraz większą grupę, zarówno przedstawicieli organizacji społecznych jak również politycznych, zwłaszcza lewicowych, aby oddać właściwą rangę i szacunek ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli w obronie naszych terenów. - powiedziała przewodnicząca Teresa Malinowska.
Członkowie delegacji jeszcze przez kilka minut dyskutowali i wymieniali poglądy o wydarzeniach związanych z działaniami podczas II wojny światowej na ziemi sierpeckiej, o uroczystych obchodach upamiętniających tamten okres we wcześniejszych latach, oraz o słusznej idei powstania samego obelisku, który odwołuje się i upamiętnia wydarzenia, jakie miały miejsce ponad 70 – lat temu w regionie. /ip

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB