środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Delegacja SLD z Sierpca na obchodach Święta Pracy w Warszawie

2014-05-19 17:26:55 (ost. akt: 2014-05-19 17:29:16)

1-go maja na uroczystości związane z obchodami Święta Pracy oraz 10-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, do Warszawy udała się liczna, blisko trzydziesto- osobowa grupa z Sierpca i terenu Powiatu Sierpeckiego. W skład delegacji wchodzili członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w tym przewodniczący Rady Powiatowej SLD Teresa Malinowska, sekretarz partii Dariusz Zieliński oraz liczne grono sympatyków sojuszu.

Delegacja SLD z Sierpca na obchodach Święta Pracy w Warszawie
Organizatorami obchodów byli wspólnie Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Program imprezy obejmował min. przemarsz uczestników, zaczynając od siedziby OPZZ zlokalizowanej przy ul. M. Kopernika 36/40 przez Nowy Świat, ulicę Książęcą na Rozbrat, gdzie zorganizowany został Piknik Europejski. Gwiazdą pikniku była znana wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska, której koncert uświetnił imprezę. Hasłem przewodnim tegorocznej manifestacji było ,,Razem o miejsca i prawa pracy”.
Gospodarzami obchodów byli przewodniczący SLD Leszek Miller oraz przewodniczący OPZZ Jan Guz. Gościem honorowym uroczystości był przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który jest również kandydatem europejskich socjaldemokratów na przewodniczącego Komisji Europejskiej.
- Byłam pod wrażeniem wspaniałej organizacji imprezy, jak też fantastycznej atmosfery, jaka panowała od początku przez cały czas trwania obchodów. Cieszę się z możliwości spotkania swoich wielu znajomych i przyjaciół, których zna ze wspólnej pracy w SLD.- powiedziała Teresa Malinowska.
Manifestacja, jak relacjonują sierpeccy uczestnicy przebiegała spokojnie bez żadnych burd i prowokacji ze strony innych ugrupowań, będących w opozycji do lewicy. W przemarszu uczestniczyli przedstawiciele środowisk lewicowych z całego kraju, w różnokolorowej barwnej kolumnie maszerujących dominowały barwy biało- czerwone przypisywane SLD oraz niebiesko- czerwone utożsamiane z OPZZ.
Dariusz Zieliński zauważył, że jego zdaniem oprawa spotkania z roku na rok, jest coraz atrakcyjniejsza, a liczba uczestników wciąż się zwiększa.
- Cieszę się z tego, że mogłem spotkać się i porozmawiać z ludźmi z pierwszych stron gazet, którzy na co dzień zajmują się polityką najwyższego szczebla. Jestem bardzo zadowolony z możliwości spotkania się w trakcie pikniku z przewodniczącym SLD Leszkiem Millerem oraz przewodniczącym PE Martinem Szulcem. - członek SLD Jacek Skorupski./ip

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB