środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Wpadli przy wyładunku trefnego towaru

2014-05-19 17:42:22 (ost. akt: 2014-05-19 17:45:09)

Dwaj mężczyźni: 42-latek oraz jego 36-letni kolega, zostali zatrzymani do wyjaśnienia po tym, jak policja znalazła przy nich nielegalny spirytus oraz tytoń.

Wpadli przy wyładunku trefnego towaru
W środę w godzinach przedpołudniowych sierpeccy policjanci weszli na jedną z prywatnych posesji na terenie miasta mając podejrzenie, że mogą tam znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol.
Po wejściu, funkcjonariusze zauważyli zaparkowane obok siebie dwa dostawcze busy, z których dwaj mężczyźni wyładowywali kartonowe pudła.
Gdy policjanci sprawdzili co jest w pojazdach, okazało się, ze we fiacie znajduje się 9 kartonów, wewnątrz których było po 20 litrowych butelek z alkoholem, cztery worki wypełnione pociętym suszem tytoniowym, karton z woreczkami tabaki oraz papierosy nie posiadające polskich znaków akcyzy skarbowej.
W stojącym obok busie funkcjonariusze znaleźli kolejnych 41 kartonów wypełnionych litrowymi butelkami, jak się okazało ze spirytusem. Zainteresowanie mundurowych wzbudził też stojący na posesji osobowy mercedes, w bagażniku którego był kolejny worek z pociętym suszem.
Mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej zostali zatrzymani. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy karno-skarbowej, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci łącznie zabezpieczyli 1000 litrów spirytusu, 86 kg pociętego suszu tytoniowego oraz blisko 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB