Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

To jest napad!!

2014-05-29 10:16:23 (ost. akt: 2014-05-29 10:21:35)

36 -latek ukradł ze sklepu piwo, grożąc użyciem siekiery, później zażądał pieniędzy od sprzedawczyni w sklepie kosmetycznym. Został aresztowany na dwa miesiące.

To jest napad!!

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Jak informuje sierpecka policja zdarzenie to miało miejsce w ubiegły czwartek na terenie Sierpca. Ekspedientka jednego ze sklepów spożywczych zgłosiła dyżurnemu KPP Sierpc interwencję dotyczącą nieporozumień z klientem. Policjanci skierowani na miejsce szybko ustalili, że doszło do wymuszenia rozbójniczego przez mężczyznę, który wykorzystując nieobecność klientów okazał ekspedientce zawiniętą w reklamówkę siekierę, a następnie poinformował o napadzie i zażądał wydania pieniędzy. Ze względu na brak pieniędzy w kasie napastnik zabrał dwa opakowania piwa i oddalił się.

Policjanci, mając rysopis sprawcy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W trakcie podjętych czynności okazało się, że nie był to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Dzień wcześniej grożąc użyciem noża sprzedawczyni w sklepie kosmetyczno-chemicznym, zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona ekspedientka natychmiast wydała napastnikowi posiadane pieniądze, które mężczyzna zabrał i opuścił sklep. Dopiero po upływie doby zdecydowała się poinformować o tym fakcie Policję.

Działania policjantów przyniosły efekt w piątek, kiedy to zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa. W weekend 36-letni mieszkaniec powiatu puckiego usłyszał dwa zarzuty dopuszczenia się wymuszenia rozbójniczego na ekspedientkach sklepów. W poniedziałek sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury aresztując mężczyznę na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB