Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Uczeń ekonomika prezentuje swoje zdjęcia

2014-05-31 09:16:59 (ost. akt: 2014-05-31 09:24:37)

12 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się wystawa fotograficzna Marcina Tucholskiego - młodego artysty, ucznia klasy informatycznej Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu.

Uczeń ekonomika prezentuje swoje zdjęcia
Wystawa rozpoczęła się od powitania przez Bożenę Ilską zaproszonych gości, pomysłodawcę wystawy panią Anetę Kaczyńską oraz krótkiej prezentacji bohatera, autora prac. Po obejrzeniu zdjęć, uczestnicy przeszli do sali widowiskowej gdzie odbyła się rozmowa autora z panią Anetą Kaczyńską pomysłodawcą współtwórcą wystawy.

Podczas swobodnej rozmowy goście mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat twórczości Marcina, poznać etapy jego fascynacji fotografią i plany na przyszłość. Ten młody człowiek to osoba pełna uroku, skromna, otwarta na ludzi z przyjemnością wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez publiczność. Marcin skierował słowa wielkiego uznania i podziękowania w stronę Anety Kaczyńskiej „ to nauczyciel z powołania, pełen pasji, wrażliwy, mający wspaniałą osobowość dzięki któremu mogłem dzisiaj pokazać swoją pasję…. ” Został odczytany list z gratulacjami i propozycją dalszej współpracy od znanego fotografika z Irlandii Mariusza Kalinowskiego. Marcin Tucholski otrzymał wiele ciepłych słów i upominki w postaci fachowej lektury poświęconej fotografii. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego we wspaniałych humorach oddali się refleksji nad wystawą.

Marcin Tucholski urodził się 17 lipca 1995r. w Sierpcu. To młody ambitny fotograf. Syn Marii i Lecha Tucholskich. Zakochany w tej dziedzinie sztuki od dziecka, zainspirowany twórczością Richarda Avedon'i Nicka Brandt'a. Absolwent gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu, gdzie kształci się na profilu informatycznym z elementami grafiki. Wybrany kierunek kształcenia pozwala mu na zdobywanie umiejętności niezbędnych w pracy fotografa. Talent Marcina zauważyła na swoich zajęciach nauczycielka informatyki Zespołu Szkół nr 2, p. Aneta Kaczyńska i zainspirowała go do dalszej pracy z fotografią. W jego życiu fotografia odegrała ogromną rolę, od kiedy tylko miał w rękach aparat starał się złapać świat w kliszy, ponieważ, jak uważa, pamięć nie zdoła schwytać ogromu przeżyć, a w postaci zdjęcia pozostaną na wieki. Stara się pogłębiać swą wiedzę na bieżąco poprzez dogłębne poznawanie tajników fotografii z poradników oraz konsultacji z zawodowymi fotografami. Mentorem Marcina stał się polski fotograf mieszkający w Irlandii Mariusz Kalinowski, poproszony przez Anetę Kaczyńską o fachową pomoc dla początkującego z obiektywem młodzieńca. Nauczycielka Marcina pozyskała również sponsorów i przyczyniła się do zorganizowania wystawy fotograficznej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Eksperymentuje i zawsze dąży do perfekcji. Bacznie obserwuje wystawy fotograficzne i cały świat z tym związany. Samouk z pasją wiecznie dążący do perfekcji. Wpadł w sidła fotografii i pragnie rozwijać swoje zainteresowania.
Swoimi pracami chce pobudzić do myślenia i kontemplacji. Ukazuje nie tylko architekturę, przyrodę ale także ludzkie emocje i sylwetki na tle monumentalnych budowli i planu miasta. Chce wczepić się w tkankę miejską i ukazać jej bujne życie... od porannego zgiełku po wieczorny blichtr świateł i sferę elegancji. Stara się pokazać otaczający go świat na swój własny sposób. Oczarowany czarno-białą fotografią, która według niego ma większą głębie i siłę przekazu. Świetnie operuje formą i światłem, bawi się uchwyconą w obiektywie konstrukcją. Największym jego marzeniem jest podróżowanie po świecie i ukazanie jego piękna i zmienności w swych pracach. Pasja ta łączy w sobie wiele dziedzin fotografii, od reportażu po dokument.. Chciałby poprzez swoje prace obudzić trochę wrażliwości wśród ludzi..., żeby dostrzegli piękno tego świata ale i jego problemy. Zdjęcia młodego pasjonaty można obejrzeć na portalu internetowym FB – Penseenoirefacebook.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do powstania wystawy: Ewie Wysockiej dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Bożenie Ilskiej, Edycie Telesiewicz, prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu panu Grzegorzowi Gańko, Adamowi Lipińskiemu, Aldonie i Markowi Drewnickim, Mariuszowi Zimnawoda oraz Hubertowi Przybyszewskiemu. / AK

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB