Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Stop uzależnieniom - akcja w Gozdowie

2014-06-10 11:11:43 (ost. akt: 2014-06-10 11:14:41)

„Czas na zdrowie, uzależnieniom mówimy STOP”- pod takim hasłem 6 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie obchodzono Dzień Profilaktyki.

Stop uzależnieniom - akcja w Gozdowie
Początek uroczystości uświetnił występ grupy teatralnej z Krakowa obrazowo przedstawiającej tematykę uzależnień. Po występie aktorów z Krakowa I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Krzysztof Witkowski zabierając głos wyraził swoje poparcie dla prowadzonej w szkole akcji profilaktycznej, a występujący po nim mł.asp. Krzysztof Kosiorek posiłkując się przykładami omówił czyny zabronione najczęściej popełniane przez nieletnich wskazując możliwe sankcje za ich popełnienie w nawiązaniu do ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było zaprezentowanie umiejętności przez młodzież w konkurencjach: wymyślona scenka o tematyce profilaktycznej, zaprezentowanie wizerunku kulturalnego ucznia, plakat o tematyce profilaktycznej oraz prezentacja zdrowej żywności. Za najbardziej atrakcyjny i oryginalny program wyróżniającym się zespołom gimnazjalistów jury przyznało nagrody.
Świadomość zagrożeń współczesnego świata wzrasta z każdym rokiem i znajduje odzwierciedlenie w prezentowanych przez młodzież konkurencjach-zgodnie potwierdzili organizatorzy oraz goście./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB