środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Ruszają zapisy do akademii seniora

2014-06-10 18:13:39 (ost. akt: 2014-06-10 18:16:10)

Przez nadchodzący sezon wakacyjny będzie trwać rekrutacja do innowacyjnego projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach.

Ruszają zapisy do akademii seniora

Autor zdjęcia: Plakat

Chętni z terenu garnizonu mazowieckiego mogą się zgłaszać telefonicznie (48-3453050), mailowo (prewencja_kwp@mazowiecka.policja.gov.pl) oraz podczas Forum Bezpieczeństwa Osób Starszych w Siedlcach w dniu 11 czerwca br.
"Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.
Program „Mazowiecka Akademia Seniora” powstał w ramach utworzonej przez wojewodę mazowieckiego, jedynej w Polsce, grupy zadaniowej ds. seniorów przy zespole Razem Bezpieczniej. Inicjatorem akcji jest Komenda Stołeczna Policji. W programie uczestniczy również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, partnerami są wojewódzkie inspekcje i straże. Liderzy są rekrutowani za pośrednictwem m.in. uniwersytetów III wieku i klubów seniora. Po przeszkoleniu będą mogli wspierać działania służb i inspekcji poprawiające bezpieczeństwo osób starszych, na przykład inicjując otwarte spotkania edukacyjne w lokalnym środowisku. Aby zostać liderem "Mazowieckiej Akademii Seniora" wystarczy wykazać się chęcią zaangażowania w sprawy seniorów, nie ma ograniczeń wiekowych, czy wykształcenia.

Grupa zadaniowa ds. seniorów skupia reprezentantów służby zdrowia, pomocy społecznej oraz wojewódzkich służb i inspekcji. Ma na celu m.in. usprawnienie funkcjonowania opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, aktywizację oraz poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Monitoruje wdrażanie rekomendacji z raportu wojewody „Opieka nad osobami starszymi na terenie województwa mazowieckiego w latach 2009 - 2011”.Źródło: portal mazowieckie.pl / KWP zs. w Radomiu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB