Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Festyny dla dzieci z udziałem policjantów

2014-06-10 18:20:41 (ost. akt: 2014-06-10 18:28:09)

Od początku czerwca sierpeccy policjanci wzięli udział w trzech festynach z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez Urząd Gminy w Zawidzu, Urząd Gminy w Rościszewie i Urząd Gminy w Szczutowie.

Festyny dla dzieci z udziałem policjantów

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Najmłodsi podczas spotkań z funkcjonariuszami mieli możliwość zapoznania się z pracą policjanta, obejrzenia policyjnych radiowozów i motocykli, jak również obejrzenia pokazu tresury psa policyjnego.

Cykl spotkań z dziećmi został zapoczątkowany 1 czerwca 2014 roku na terenie gminy Zawidz i był kontynuowany w ubiegły weekend na terenie Gminy Rościszewo i Gminy Szczutowo(07.06.2014). Na festynach zorganizowanych przez urzędy gmin nie zabrakło również policjantów. Obecne na spotkaniach dzieci miały możliwość poczucia się jak policjant, założenia policyjnej czapki, wzięcia w rękę pałki i kajdanek, zrobienia zdjęcia na policyjnym motocyklu, a także za kierownicą policyjnego radiowozu. Ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych cieszyły się pokazy z tresury psów policyjnych Aresa i Nero. Policjanci na co dzień pracujący ze swoimi czworonożnymi partnerami przekazali cenne wskazówki dotyczące właściwego zachowywania w stosunku do zwierząt i sposobu obrony przed atakiem agresywnego psa. Na zakończenie pokazu policjanci zaprezentowali wykorzystanie psa w akcji z udziałem pozoranta.
Podczas festynu dzieci nie zabrakło również ciekawych pytań o pracę policjanta i podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że przekazane rady na długo pozostaną w ich pamięci i pozwolą uniknąć wielu zagrożeń./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB