Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Spektakl profilaktyczny

2014-06-20 12:55:01 (ost. akt: 2014-06-20 13:40:47)

7 czerwca sala sierpeckiego CKiSz stała się miejscem spotkania przedstawicieli szkół gimnazjalnych, samorządów i oświaty oraz Policji zainteresowanych problemem uzależnienia młodzieży. Wszystko za sprawą przygotowanego pod kierunkiem Moniki Kordyzon - w ramach ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" – spektaklu edukacyjno-profilaktycznego "Show”.

Spektakl profilaktyczny
Przedstawienie skierowane głównie do współczesnej młodzież obejrzeli nie tylko uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych w terenu powiatu sierpeckiego, ale także zaproszeni goście i przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w osobie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Krzysztofa Witkowskiego, Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Mariusza Słupeckiego i Kierownika Posterunku Policji w Rościszewie st.asp. Dariusz Wiśniewskiego.
Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie Moniki Kordyzon - organizatora przedsięwzięcia profilaktycznego -która powitała wszystkich zaproszonych gości. Koordynujący działania profilaktyczne na terenie powiatu sierpeckiego mł.asp. Krzysztof Kosiorek nakreślił podstawowe cele programu "Profilaktyka a Ty", wyrażając również swoje podziękowania dla władz szkoły oraz osób, które w sposób konsekwentny doprowadziły do wystawienia przedstawienia.
Po zakończonych przemówieniach przyszedł czas na spektakl. Z chwilą pojawienia się na scenie młodych aktorów zapanowała cisza. Wszyscy w skupieniu zaczęli obejrzeli przedstawienie pokazujące scenki z życia nastolatki, która wpadła w uzależnienie pozostając pod wpływem różnych czynników: wszechobecnej reklamy i mediów lansujących konsumpcyjny styl życia i propagujących swobodę obyczajów oraz wpływu rówieśników. Spektakl poruszył również problem niezrozumienia ze strony nauczycieli oraz niedostatecznej opieki ze strony dorosłych, którzy nie potrafili nawiązać kontaktu z dorastającą dziewczyną.
Młodzi aktorzy doskonale zadbali o odpowiednią charakteryzację i scenografię, a wypowiedzi młodych aktorów przeplatane doskonale dobranymi utworami muzycznymi, solowym występem skrzypaczki oraz własnymi nagraniami video zmuszały do refleksji. Po spektaklu zabrzmiały długie brawa, a emocje, jakie rozbudził, jeszcze długo słychać było w rozmowach uczniów i dorosłych widzów. Atmosfera panująca w sali widowiskowej świadczyła o tym, że problem, jakim są uzależnienia, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zgromadzonych.
Profilaktyczny spektakl – będący kontynuacją przedsięwzięcia Ogólnopolski Głos Profilaktyki - obejrzało ponad 300 osób.
Mamy nadzieję, że uczniowie - odtwórcy ról w przedstawieniu, będą kontynuować profilaktykę rówieśniczą w najbliższych latach./KPP Sierpc

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB