Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Stropkowo: strzelanina na drodze

2014-06-20 13:15:38 (ost. akt: 2014-06-20 13:21:22)

W piątek 13-go, kiedy to patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena podejrzewając, że mogą być w nim przewożone papierosy bez polskich znaków akcyzy, kierowca auta gwałtownie ruszył i próbował uciec przed policją.

Stropkowo: strzelanina na drodze

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Jak informuje rzecznik prasowy sierpeckiej policji Krzysztof Kosiorek, uciekający mężczyzna zjeżdżając na drogę gruntową doprowadził do zderzenia z radiowozem biorącym udział w akcji. W trakcie dalszej ucieczki drogami gruntowymi i asfaltowymi kierowca ignorował zupełnie sygnały błyskowe i dźwiękowe dawane przez prowadzących pościg policjantów.
Kierujący volkswagenem, omijając poboczem policyjną blokadę w Żabowie omal nie najechał na próbującego go zatrzymać policjanta. Po trwającym kilkadziesiąt kilometrów pościgu, uciekający pojazd został wyprzedzony i zablokowany przez radiowóz ruch drogowego. W trakcie zatrzymania uderzył jeszcze w dwa radiowozy. Podczas próby wydostania się z policyjnej blokady kierowca passata spowodował obrażenia u jednego z zatrzymujących go policjantów. W obliczu zagrożenia życia i zdrowia policjanta jeden z funkcjonariuszy oddał strzały z broni palnej w kierunku samochodu próbując go unieruchomić. Kierowca podjął dalszą ucieczkę, ale wkrótce został zatrzymany. Był trzeźwy.
Wewnątrz pojazdu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 40 tysięcy papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.
W ramach sprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Sierpcu śledztwa mężczyzna usłyszał między innymi zarzut usiłowania zabójstwa policjanta, czynnej napaści na policjanta oraz posiadania papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.
Z uwagi na drastyczne naruszenie przepisów ruchu drogowego realnie stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury aresztując 52-latka na 3 miesiące./ KPP

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB