Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Przedwakacyjne badanie pojazdów

2014-07-01 14:12:46 (ost. akt: 2014-07-01 14:14:28)

Przed wyjazdem na wakacje sprawdź swój samochód i oznakuj rower –pod takim hasłem po raz kolejny sierpeccy policjanci wspólnie z pracownikami Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Skrawmet” w dniu 22 czerwca 2014r w godzinach 9.00-13.00 zorganizowali działania mające zapewnić mieszkańcom powiatu bezpieczny wyjazd i powrót z wakacji w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2014”. W tym roku do działań promujących bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym ponownie włączyli się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przedwakacyjne badanie pojazdów

Autor zdjęcia: KPP Sierpc

Coraz wyższa świadomość społeczeństwa, że sprawny samochód to bezpieczny wyjazd i powrót z wakacji, dał się zauważyć z chwilą otwarcia stacji. Duża frekwencja odpowiedzialnych kierowców sprawiła, że pracownicy stacji kontroli pojazdów Skrawmet już od chwili otwarcia bezpłatnie sprawdzali i analizowali stan techniczny pojazdów, głównie układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia wraz z amortyzatorami oraz oświetlenie wskazując nieprawidłowości w działaniu i zalecając wymianę wadliwych podzespołów. Podczas czterogodzinnych działań nie zabrakło również dzieci, które zdecydowały się oznakować swój ulubiony jednoślad.
Równolegle do działań w Skrawmecie na terenie miasta działali policjanci wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący przekraczający nieznaczne prędkości w obszarze zabudowanym otrzymywali możliwość wyboru pomiędzy przyjęciem mandatu karnego lub uczestniczeniem w szkoleniu prezentowanym przez ratownika i zakończonym sprawdzeniem swoich sił na fantomie w zakresie resuscytacji. Kierowcy popierali takie działania, wybierali drugi wariant zachęcając członków rodziny do spróbowania swoich sił w zakresie ratownictwa.
Mamy nadzieję, że nabyta umiejętność udzielania pomocy innym pozostanie miłym wspomnieniem po spędzonych wakacjach, gdyż w codziennym pośpiechu nie każdy jest świadomy zagrożeń czyhających na drodze, a każdy powinien mieć świadomość, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych i w sytuacjach zagrożenia każdy powinien umieć odpowiednio zareagować.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB