Poniedziałek, 25 września 2017. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dwóch zawodników z Sierpca na najwyższym stopniu podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim

2014-07-03 08:33:13 (ost. akt: 2014-07-03 08:38:06)

W dniach 27-28 czerwca w Bornym Sulinowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zawodników do 21 lat. W barwach AZS AWF Warszawa wystartowało dwóch zawodników z Sierpca – Aleksander Dobrzeniecki i Damian Słupecki.

Obydwaj wystąpili w roli obrońców tytułów mistrzowski z ubiegłego roku, z tym że Aleks tym razem wystartował w kategorii open - + 87 kg. Damian Słupecki, startujący w kat. - 63 kg w pierwszym pojedynku przez niezdolność się przeciwnika do walki pokonał zawodnika z Klubu Warior Zgorzelec. W drugim pojedynku pokonał wynikiem 8:4 Krzysztofa Szewczuka z AZS UWM Olsztyn. W półfinale zmierzył się z zawodnikiem z Pomorze Świnoujście Adrianem Topolskim kończąc pojedynek przed czasem 14:1 ( 12 punktowa przewaga w 3 rundzie kończy pojedynek przed czasem). W finale Damian zmierzył się z Patrykiem Rodzikiem także z AZS AWF Warszawa. To już nie pierwszy pojedynek tych zawodników w historii. Ostatnio spotkali się w finale ubiegłorocznych mistrzostw, gdzie po raz pierwszy w ich wzajemnych pojedynkach Damian był górą. Tym razem, także się udało tę sztukę powtórzyć. Pojedynek był bardzo zacięty, ale Damian rozwiązał go lepiej taktycznie. Ostatecznie zwyciężył 7:4 i obronił tytuł Mistrza polski w kat. - 63 kg.
Pierwszy pojedynek Aleksa zakończył się poddaniem przeciwnika w pierwszych sekundach walki. W kolejnym pojedynku Aleks pokonał Doriana Lisa z Dragona Długie Stare przed czasem wynikiem 13:0. W półfinale Aleks zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Mateuszem Bichunem z ULKS Borne Sulinowo. Aleks nie pozwolił sobie na stratę choćby punktu w dotychczasowych pojedynkach i ten także wygrał 6:0. W finale spotkał się z drugim zawodnikiem gospodarzy Pawłem Parkotem. Już przed walkami było wiadomo, że to najgroźniejszy przeciwnik, którego trzeba będzie pokonać w drodze do tytułu. Aleks zaczął bardzo dobrze szybko uzyskując przewagę 3:0. W drugiej rundzie Aleks dołożył jeszcze jeden punkt. Niestety pod koniec trzeciej rundy Aleks dał się zaskoczyć, kopnięciem obrotowym Paweł trafił na głowę co dało mu 4 punkty i remis. W przypadku remisu rozgrywana jest czwarta runda, w której obowiązuje zasada „złotego punktu” - wygrywa ten kto pierwszy zdobędzie punkt. Początek był bardzo nerwowy ale wyrównany. Na szczęście to Aleks wykazał się w trakcie wymiany kopnięć bardziej precyzyjny i po raz trzeci w karierze, a po raz pierwszy w kategorii + 87 kg zdobył tytuł Mistrza Polski. Klasyfikacja drużynowa był prowadzona na zasadach klasyfikacji olimpijskiej, gdzie największe znaczenie mają medale złote. AZS AWF Warszawa zwyciężył klasyfikację drużynową zdobywając 4 złote medale, w tym dwa zawodników z Sierpca, wyprzedając gospodarzy i AZS AWF Poznań, na których koncie były 3 złote medale./AB