Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Bezpieczne wakacje 2014: działania służb na Mazowszu

2014-07-14 08:43:27 (ost. akt: 2014-07-14 08:48:35)

Sprawdzanie kwalifikacji opiekunów i kontrole miejsc wypoczynku - administracja rządowa na Mazowszu przeprowadza akcję „Bezpieczne wakacje 2014”. Policja i inspektorzy transportu drogowego weryfikują stan techniczny autokarów. Nad bezpieczeństwem czuwa również straż pożarna, sanepid i nadzór budowlany.

Bezpieczne wakacje 2014: działania służb na Mazowszu
Każdy rodzic może sprawdzić, czy letni wypoczynek został zarejestrowany na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl. Kuratorium Oświaty w Warszawie wydało dotychczas 1463 zaświadczenia organizatorom wakacji mającym siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

- Zgłaszajmy wszelkie nieprawidłowości do odpowiednich służb. W trakcie wakacji bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Zapewniam, że każdy sygnał będzie sprawdzony i wyjaśniony – apeluje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Na Mazowszu trwają wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Podobnie jak w ubiegłych latach, policja oraz inspektorzy transportu drogowego zorganizowali stałe posterunki kontroli.

Wysyłając dziecko na wakacje warto sprawdzić, czy dany wypoczynek jest zgłoszony. Każda jego forma powinna być zarejestrowana on-line w Ministerstwie Edukacji Narodowej (www.wypoczynek.men.gov.pl). W ciągu 21 dni przed rozpoczęciem wypoczynku należy zgłosić go kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na miejsce siedziby organizatora, w wersji papierowej i elektronicznej. Na stronie internetowej można sprawdzić bazę, w której publikowane są: nazwa organizatora, numer wydanego zaświadczenia, liczba uczestników, termin i miejsce wyjazdu./uw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB