środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu Innowator Mazowsza 2014

2014-07-21 11:32:13 (ost. akt: 2014-07-21 11:44:37)

Masz młodą firmę, która stawia na innowacje? A może jesteś młodym naukowcem z nowatorskim podejściem? Jeśli tak, to dobrze się składa – ten konkurs skierowany jest właśnie do Ciebie. – Celem projektu jest pogłębianie współpracy między sferami biznesu i nauki. Innowacyjne rozwiązania, których z roku na rok przybywa, pozytywnie wpływają na rozwój naszej gospodarki. Dzięki konkursowi mamy okazję przekonać się, jakie pomysły rodzą się w województwie – mówi marszałek Adam Struzik.

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu Innowator Mazowsza 2014

Autor zdjęcia: Logotyp

Historia konkursu „Innowator Mazowsza” rozpoczęła się w 2008 r. Od tej pory co roku odbywa się jego kolejna edycja. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Młody Naukowiec. Rośnie prestiż, przybywa zainteresowanych i kandydatów do zwycięstwa. Tylko w zeszłym roku zgłoszenia nadesłało ponad 70 osób.

W pierwszej edycji wśród przedsiębiorców zwycięstwo odniosła firma Interclinic Sp. z o.o. za „Inteligentną maskę do spania”, produkt bazujący na zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w oparciu o analizę sensoryczną snu człowieka. Karolina Tomczyk wygrała z kolei w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec pracą „Polimery otrzymywane z surowców odnawialnych – pochodnych kwasu winowego i węglowego”. Warto podkreślić, że poza nagrodzonymi trzema firmami oraz naukowcami przyznano także cztery specjalne wyróżnienia. To tylko potwierdza, jak ciekawe i innowacyjne projekty realizowane są na Mazowszu.

Wiele wskazuje na to, że i w obecnej edycji padnie rekord zgłoszeń. – Bardzo na to liczymy – mówi marszałek. I dodaje: – Dla mazowieckich przedsiębiorców oraz naukowców konkurs jest wielką szansą na zaprezentowanie firmy czy własnej osoby. Konkurs cieszy się coraz większą renomą, jego losy śledzi coraz większe grono odbiorców, dlatego jest rewelacyjną formą promocji.

Trwa nabór aplikacji konkursowych

Od 1 lipca można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji „Innowatora Mazowsza”. Przedsiębiorcy, którzy chcą zgłosić swój udział w konkursie, muszą prowadzić na Mazowszu firmę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale funkcjonującą na rynku nie dłużej niż 10 lat. Oceniane są nowe produkty, usługi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe stosowane przez firmy w codziennej praktyce biznesowej (do 5 lat wstecz).

Natomiast za innowacyjne rozwiązania w nauce nagradzani będą młodzi (do 39 lat) i kreatywni naukowcy z Mazowsza. Główne kryterium to zakończony przewód doktorski lub stopień doktora uzyskany w ciągu ostatnich 3 lat z pracą zawierającą innowacyjne oraz praktyczne rozwiązania.

– Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 14 sierpnia. Uroczysta gala, podczas której poznamy Innowatorów Mazowsza 2014, odbędzie się we wrześniu. Zwycięska firma w kategorii Młoda Innowacyjna Firma otrzyma 25 tys. złotych, a Innowacyjny Młody Naukowiec – 10 tys. złotych – informuje marszałek Adam Struzik./ip

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB