środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Dwóch sierpeckich zawodników Taekwondo Olimpijskiego w składzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

2014-09-06 11:00:30 (ost. akt: 2014-09-06 11:03:53)

23.08.2014 w Bornym Sulinowie odbył się pojedynek między Damianem Słupeckim (wychowanek KS Taekyon - obecnie AZS AWF Warszawa) a Albertem Milertem z AZS AWF Poznań o zakwalifikowanie się do Reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kat. do 63 kg.

Damian i Aleks

Damian i Aleks

W związku z zawiłościami rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego obydwaj Ci zawodnicy mieli prawo startu w tej imprezie a w danej kategorii każdy kraj może wystawić jednego zawodnika. Więc uznano, że najsprawiedliwszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie bezpośredniego pojedynku. Walka stała na naprawdę wysokiem poziomie i była bardzo wyrównana. Po regulaminowych trzech rundach wynik był 5:5. Dogrywka na zasadach "złotego punktu" przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść Damiana Słupeckiego. Także w kategorii do 63 kg to Damian bedzie reprezentował nasz kraj na imprezie, która odbedzie się w dniach 26-28.09.2014 w Insbruku. Wcześniej awans do Reprezentacji uzyskał Aleksander Dobrzeniecki (także obecnie AZS AWF Warszawa), który w wystartuje w kat. + 87 kg. Dla Aleksa do juz drugi start w tej imprezie. Rok wcześniej w Kiszyniowie (Mołdawia) Aleks startował w kat. - 87 kg i niestety w pierwszym pojedynku uległ 4:5 późniejszemu zwycięzcy kategorii. Obecnie Aleks i Damian są po dwutygodniowym obozie kondycyjnym, który odbył się nad naszym morzem w Łazach. Za chwilę obaj wyjeżdżają do Warszawy kontynuować przygotowania do imprezy w Klubie.
-Czekamy na następców Aleksa i Damiana. Od września wznowiliśmy treningi i zapraszamy wszystkich chętnych.- Artur Balcerowski.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB