środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Srebrny medal Aleksa w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy

2014-09-24 11:32:32 (ost. akt: 2014-09-24 11:35:04)

W dniach 19-21.09.2014 r. w Warszawie odbył się największy turniej Taekwondo Olimpijskiego rozgrywany w Polsce. Polish Open& Warszaw Cup to turniej, który ma już swoją renomę w Europie i przyjeżdżają na niego zawodnicy nie tylko z Europy, ale z całego Świata.

Srebrny medal Aleksa w ostatnim sprawdzianie przed  Mistrzostwami Europy

Tym razem wystartowało ponad 880 zawodników z 24 państw. W turnieju wystartowało dwóch wychowanków KS Taekyon - Aleksander Dobrzeniecki i Damian Słupecki. To był ostatni start przed rozpoczynającymi się w piątek Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w których obydwaj wystartują. Obydwaj zawodnicy wystartowali w niedzielę z różnymi założeniami taktycznymi. Damian miał walczyć bardzo asekuracyjnie uważając żeby jakakolwiek kontuzja nie wyeliminowała go z Europejskiego Championatu. Damian startuje w kategorii do 63 kg i w tej kategorii będzie reprezentował Polskę w Insbruku w dniach 26-28.09.2014 r. Jednak na tych zawodach zawodnicy startowali w kategoriach olimpijskich ( -58, -68, -80, +80 kg) i Damian wystartował w kat. -68 kg. Przeciwnik z Kazachstanu był dużo wyższy i cięższy od Damiana. Walka zakończyła się przegraną Damiana 4:13 . Najważniejsze, że Damian po walce nie narzekał na żaden uraz. Mimo, że obaj zawodnicy reprezentują obecnie barwy AZS AWF Warszawa to do ich pojedynków w roli sekundanta/trenera wychodził trener KS Taekyon Artur Balcerowski.
Aleks wystartował w kat. +80 kg. Tutaj założenia taktyczne były troszeczkę inne. Chodziło o to żeby Aleks przewalczył kilka pojedynków aby nabrać pewności siebie przed startem na MME. W pierwszym pojedynku bardzo pewnie pokonał zawodnika z Cypru Savva Savvasa wynikiem 7:0, kolejnym przeciwnikiem był reprezentant Ukrainy Konstatntyn Mykheievychev. Trochę obawialiśmy się tej walki, szczególnie oto żeby Aleks nie doznał kontuzji. Jednak pojedynek dobrze się ułożył dla Aleksa od trafienia w głowę przeciwnika za 3 pkty. Aleks także pewnie wygrał drugi pojedynek 9:3 i awansował do finału. W pojedynku z Ukraińcem Aleks trochę odczuwał ból w nodze, dlatego do finału podchodziliśmy niezwykle ostrożnie z obawy przed kontuzją. Był nawet pomysł żeby wycofać się z dalszej rywalizacji. Po konsultacji z trenerami AZS AWF Warszawa i na prośbę samego zawodnika Aleks wyszedł do walki finałowej, jednak z założeniem żeby chronić nogę. W finale Aleks zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski Seniorów Kornelem Doleckim AZS OŚ Olsztyn. Założenie taktyczne na tą walkę było bardzo proste: chronić nogę, i walczyć tak żeby nie doznać kontuzji z jednoczesną pracą w obronie i zdobywaniem punktów. po regulaminowym czasie walki wynik był 4:4. W rundzie dodatkowej rozgrywanej na zasadach "złotego punktu" to jednak Dolecki pierwszy zdobył punkt i zdobył złoto.Aleks zdobył srebrny medal walcząc w finale praktycznie jedną nogą. Jest to bardzo dobry prognostyk i zapowiedź dobrego startu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy./Artur Balcerowski

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB