środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Skóra tłusta i mieszana – nawilżać czy nie?

Właściwe nawilżenie skóry jest jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwala zachować jej zdrowie i piękny wygląd. Jednak w przypadku skóry tłustej i mieszanej kwestia ta w dalszym ciągu budzi szereg wątpliwości.

Skóra tłusta i mieszana – nawilżać czy nie?
Mają one swoje źródło w przekonaniu, że cera tłusta i mieszana nie potrzebuje już dodatkowego nawilżenia. Ale czy przypadkiem nie jest ono błędne?

Skąd biorą się problemy skóry tłustej i mieszanej?

Głównym problemem skóry tłustej i mieszanej jest nadmierna produkcja sebum. To właśnie jemu zawdzięczamy świecenie niektórych partii twarzy, takich jak czoło, nos czy broda oraz tworzenie się zaskórników. W związku z tym, wiele kobiet obawia się, że dostarczenie kolejnych składników nawilżających tylko pogorszy sytuację.

Zmienimy swoje podejście, gdy dowiemy się, że sebum nie jest substancją nawilżającą. Co więcej, stosowanie kosmetyków silnie wysuszających lub nieodpowiednie nawilżanie mogą przyczynić się do intensyfikacji procesu jego produkcji, w rzeczywistości będącej mechanizmem obronnym skóry, zapobiegającym jej odwodnieniu czy naruszeniu warstwy ochronnej. A takiego scenariusza chyba wolelibyśmy uniknąć.

Moc kremu nawilżającego

Innymi słowy, cera tłusta i mieszana, jak każda inna, wymaga optymalnego nawilżenia. Efekt ten możemy osiągnąć, stosując kosmetyki stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach tego typu skóry.

Podstawowym produktem pielęgnacyjnym, po który powinniśmy sięgać każdego dnia, jest krem nawilżający. Ponadto dobrej jakości preparat, przykładowo krem do cery mieszanej Garnier, zapewni nie tylko właściwe nawilżenie, ale także pomoże nam rozprawić się z kłopotliwym świeceniem wspomnianych wcześniej partii twarzy.

Co poza nawilżaniem?

Ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej będzie miało również jej prawidłowe oczyszczanie. Celem tego zabiegu jest przede wszystkim usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które mogą przyczyniać się do zatykania porów i powstawania kłopotliwych niedoskonałości.

Dogłębne oczyszczenie jest możliwe przy zastosowaniu kosmetyków rekomendowanych dla cery tłustej i mieszanej. Świetnie radzą sobie z nagromadzonymi na powierzchni zanieczyszczeniami oraz makijażem, bez naruszania bariery ochronnej. Odświeżają skórę i doskonale przygotowują ją do nałożenia kremu nawilżającego.

Osoby, borykające się z problemami cery tłustej i mieszanej, w swojej łazience powinny zrobić miejsce także dla delikatnego toniku, maseczki oczyszczającej oraz peelingu. Pierwszy z wymienionych produktów najlepiej włączyć do codziennej pielęgnacji skóry, natomiast po pozostałe, będące znakomitym uzupełnieniem przeprowadzanych zabiegów, wystarczy sięgać dwa lub trzy razy w tygodniu.

Materiał zewnetrzny