środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Mikołajki pełne wrażeń, tylko w skansenie

2014-11-27 12:26:08 (ost. akt: 2014-11-27 17:05:53)

Wszystkich zwolenników Świętego Mikołaja spieszymy poinformować, iż przez cały grudzień można spotkać go na terenie skansen, gdzie uatrakcyjnia swą obecnością pobyty grup zorganizowanych. Aby spotkać Mikołaja wystarczy dokonać rezerwacji pakietu o nazwie „Mikołajki w skansenie”, przyjechać i … dobrze się bawić!

Mikołajki pełne wrażeń, tylko w skansenie

Autor zdjęcia: DK

Święty Mikołaj – poczciwy staruszek, który – bez względu na to gdzie się pojawia - wywołuje uśmiech zarówno na twarzach dorosłych, jak i dzieci. Pracowicie spędza cały rok w lapońskim miasteczku Rovaniemi, gdzie wraz ze swoimi wiernymi skrzatami przygotowuje prezenty. Te główne i najważniejsze wręczy podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Ale jego worek mieści także drobniejsze upominki, wręczane 6 grudnia – w dniu imienin Mikołaja. To doskonała okazja do sprawiania różnego rodzaju niespodzianek i sekretnego obdarowania bliskich drobnymi prezentami.

Wszystkich zwolenników Świętego Mikołaja spieszymy poinformować, iż przez cały grudzień można spotkać go na terenie skansen, gdzie uatrakcyjnia swą obecnością pobyty grup zorganizowanych. Aby spotkać Mikołaja wystarczy dokonać rezerwacji pakietu o nazwie „Mikołajki w skansenie”, przyjechać i … dobrze się bawić! Oprócz spotkania z Mikołajem w ramach pakietu uczestnicy zwiedzą z przewodnikiem wystawę „Boże Narodzenie na Mazowszu” oraz ekspozycje stałe prezentowane w dworze, galerii rzeźby i powozowni. W sali multimedialnej odbędzie się projekcja prezentacji multimedialnej poświęconej tematyce bożonarodzeniowej. Kulig (lub - w przypadku braku śniegu – przejazd wozem) przybliży panoramę skansenu, a przy rozpalonym na polanie ognisku będzie można się rozgrzać i upiec przywiezione kiełbaski. Program „Mikołajki w skansenie” realizowany jest na terenie skansenu przez cały grudzień dla grup liczących od 10 do 45 osób.
Wizytę Mikołaja można także zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. 24 275 28 83. Wówczas Święty odwiedzi dzieci podczas Wigilii w domu, przedszkolu lub szkole.

Szczegóły programu „Mikołajki w skansenie” :
wariant 1- koszt: 9 zł od osoby
• wstęp na teren skansenu
• zwiedzanie wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem
• spotkanie z Mikołajem (zachęcamy do wcześniejszego przygotowania drobiazgów, które Mikołaj uroczyście wręczy uczestnikom spotkania).
wariant 2 – koszt: 16 zł od osoby
• wstęp na teren skansenu
• zwiedzanie wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem
• projekcja prezentacji multimedialnej pt. "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu"
• kulig ( w przypadku braku śniegu – przejazd wozem)
• pieczenie kiełbasek przy ognisku (kiełbaski można przynieść ze sobą lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie – najlepiej na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545)
• spotkanie z Mikołajem przy ognisku, w sali oświatowej bądź karczmie (zachęcamy do wcześniejszego przygotowania drobiazgów, które Mikołaj uroczyście wręczy uczestnikom spotkania).
Zapraszamy!

Agnieszka Jezierska - Chalicka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB