środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Ferie w skansenie czyli My się zimy nie boimy

2015-01-28 08:07:31 (ost. akt: 2015-01-28 08:16:25)

Dla tych, którzy nie mają pomysłu, jak można spędzić ten czas, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało kilka ciekawych propozycji. W dniach 20 stycznia – 1 lutego w skansenie i ratuszu realizowane będą interesujące programy, łączące kreatywną zabawę z nabywaniem nowych umiejętności. Zajęcia są skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. To propozycja spędzenia wolnego od nauki czasu w muzeum – w miejscu, które daje niedostępną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką ludową oraz stwarza wyjątkowe warunki do nieszablonowego zdobywania wiedzy.

Ferie w sierpeckim skansenie

Ferie w sierpeckim skansenie

Autor zdjęcia: skansen, ratusz, Sierpc, ferie

Program „Ferii w ratuszu” obejmuje sześć półtoragodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w okresie ferii zimowych od wtorku do niedzieli. W ramach zajęć warsztatowych każdego dnia tygodnia realizowana będzie inna propozycja: malowanie na szkle, wykonywanie zabawek choinkowych z bibuły, łamigłówki, zabawy z kalendarzem, a nawet pouczające warsztaty tkackie. Dopełnieniem warsztatów będzie projekcja prezentacji multimedialnej o tematyce bożonarodzeniowej i zwiedzanie wystawy „Sierpc i ziemia sierpecka na przestrzeni wieków”. Ekspozycja jest pouczającą podróżą w czasie aż do początków istnienia naszego miasta. Wcześniej zgłoszonym grupom zorganizowanym ratusz proponuje zwiedzanie wystawy połączone z komentarzem historycznym. Spotkania poprowadzi Tomasz Krukowski - Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.
Tymczasem skansen proponuje program „Ferie w skansenie czyli My się zimy nie boimy”, w ramach którego od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 14.00 realizowane będą zajęcia interdyscyplinarne. Malowanie obrazków na szkle, głośne czytanie bajek i opowiadań, zajęcia plastyczne, dawne gry i zabawy – atrakcji nie zabraknie, a każda wywoła mnóstwo radości! To jeszcze nie koniec propozycji, bowiem uczestnicy programu będą zwiedzać teren ekspozycji, obejrzą prezentację multimedialną, a nawet wezmą udział w kuligu lub przejażdżce wozem.
Każdego dnia tygodnia realizowany jest inny pakiet. A każdy pakiet to nowa propozycja na spędzenie wolnego czasu. Szczegółowy program na ferie w skansenie i ratuszu znajdą Państwo na stronie www.mwmskansen.pl. Zajęcia realizowane będą dla minimum 5 osób. Zgłoszenia udziału w feriach w ratuszu prosimy kierować pod nr tel. 24 275 28 26, lub adres mailowy ratusz@mwmskansen.pl, natomiast w feriach w skansenie pod nr. 24 275 28 83, wew. 36, lub adres rezerwacje@mwmskansen.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. /Agnieszka Jezierska - Chalicka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB