Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Choinka Noworoczna MOPS oraz sierpeckiego oddziału Caritas

2015-01-28 20:04:02 (ost. akt: 2015-02-02 10:54:12)

17 stycznia 2015 roku w Centrum Kultury i Sztuki miała miejsce szczególna impreza - Choinka noworoczna, organizowana dorocznie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu oraz sierpecki Oddział Caritas, działający przy Parafii Farnej. Szczególna, ponieważ odbywała się już po raz 25. W zabawie uczestniczyło około 300 dzieci, będących pod opieką MOPS oraz Caritas.

Choinka Noworoczna MOPS oraz sierpeckiego oddziału Caritas

Autor zdjęcia: B.K

Zebranych powitały gospodynie imprezy: Alina Olszewska – Dyrektor MOPS w Sierpcu oraz Hanna Wiktor – Przewodnicząca Caritas. Następnie głos zabrał opiekun Caritas ks. Dawid Witkowski, który podziękował darczyńcom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nie szczędzą swoich sił i pieniędzy by nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Przypomniał on również, że w październiku 2014 roku, Hanna Wiktor została laureatką nagrody „Ubi Caritas”. Wyróżnienia te, przyznawane przez Caritas Polska, otrzymują osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby ubogich i biorące czynny udział w dziełach miłosierdzia.

Część artystyczna rozpoczęła się od występów artystów - wychowanków CKiSz w Sierpcu. Wystąpili soliści: Laura Gutowska, Michał Trzonkowski oraz grupa taneczna Fremante, będące pod opieką instruktorki Natalii Bonkowskiej. Swoje umiejętności zaprezentowały również dziewczęta z grup: Fresh i Iskierki, które przygotowują się pod czujnym okiem Olgi Modrzejewskiej. Po bardzo energetycznym i pozytywnie nastrajającym występie organizatorzy zaprosili wszystkich zgromadzonych na zabawę taneczną w sali bankietowej.

Do tańca, zapraszali pracownicy MOPS-u, współpracownicy Caritas oraz wolontariuszki z Koła Caritas przy ZS Nr 2 w Sierpcu. Wolontariuszki zajmowały się także obsługą szatni oraz malowaniem twarzy dzieciom. Troszczyły się o najmłodszych i zachęcały do wspólnej zabawy. W związku z tym w budynku zaroiło się od kotków, motylków, Spidermanów, Hello Kitty. A na sali królowały wężyki, kółeczka i wspólne pociągi, dla których podkład muzyczny przygotował Piotr Swiderski. Jednak dzieci bardzo niecierpliwie wypatrywały Sw. Mikołaja. Kiedy wyczekiwany Mikołaj wreszcie się pojawił, włączył się do wspólnej zabawy. Potem nastąpiło wręczenie paczek, cukierków i maskotek zebranych przez uczniów sierpeckich przedszkoli i szkół. Były okolicznościowe wierszyki, piosenki oraz rysunki wykonane specjalnie dla Mikołaja.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: księdzu dziekanowi Andrzejowi Więckowskiemu za to, że jest wielkim orędownikiem tej imprezy i wspiera działalność charytatywną na rzecz rodzin najbiedniejszych; Dyrektor Ewie Wysockiej i pracownikom CKiSz w Sierpcu, w szczególności Arturowi Tyndorfowi i Markowi Kwaśniewskiemu, za pomoc, zawsze otwarte drzwi i ogromną życzliwość; księdzu Dawidowi Witkowskiemu – opiekunowi Caritas; Bogusławie Krajewskiej,Marcie Mańkowskiej, Marcie Rokickiej oraz Jolancie Watkowskiej -opiekunom Koła Caritas w ZS nr 2 w Sierpcu oraz wolontariuszkom i opiekunkom zaangażowanym w imprezę; pracownikom MOPS-u i współpracownikom Caritas za techniczną i administracyjną pomoc w organizacji imprezy oraz radnemu powiatu sierpeckiego Mariuszowi Turalskiemu za wieloletnią współpracę oraz wspieranie Caritas w Sierpcu.

Uroczystość mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu wielu firm i osób. Dziękujemy Jarosławowi Perzyńskiemu Burmistrzowi Miasta Sierpca oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sierpcu, Grzegorzowi Gańko prezesowi OSM w Sierpcu, Krzysztofowi Korpolińskiemu Wójtowi Gminy Sierpc oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sierpcu, Mariuszowi Turalskiemu, Zarządowi Powiatu i radnym powiatowym, Annie Czachorowskiej, Marii i Józefowi Dłukokęckim, Firmie Rustical – Anna i Stanisław Kaczorowski, Tadeuszowi Król, Andrzejowi Osieckiemu, Firmie Wiepol –Ireneusz Wielimborek, Adamowi Malinowskiemu, Jerzemu Stachurskiemu, Firmie Melbud – Lech Stasiak, Grażynie Feltynowskiej i pracownikom Firmy Cargill, Katarzynie i Bogdanowi Nagiewicz, Firmie Marter – Góreccy Sp.J. -Alina Olszewska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB