Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Spiewolandia

2015-03-07 16:17:31 (ost. akt: 2015-03-07 16:34:21)

27 lutego 2015 r. 19 solistów i 20 zespołów przybyło do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na Powiatowy Festiwal Piosenki.

Spiewolandia
Renata Przybyłowska- dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu powitała gości oraz przekazała zebranym informację o tym, że patronat honorowy wraz ze wsparciem finansowym festiwalu objęli:  Jan Laskowski – starosta sierpecki, Jarosław Perzyński- burmistrz miasta Sierpc, Krzysztof Korpoliński – wójt gminy Sierpc, Dariusz Kalkowski- wójt gminy Gozdowo, Zbigniew Tomaszewski- wójt gminy Mochowo, Dariusz Franczak- wójt gminy Zawidz, Jan Sugajski- wójt gminy Rościszewo.

Na uroczystość przybyli wójtowie, dyrektorzy szkół, placówek i instytucji z terenu miasta i powiatu sierpeckiego.

Uczestnicy festiwalu prezentowali swoje umiejętności wokalno- muzyczne wykonując utwory polskie i obcojęzyczne. Na festiwalu zaprezentowała się Svitlana z Ukrainy oraz Patrick z Malezji- studenci, którzy gościli w Zespole Szkół Nr 1 w Sierpcu.

Młodzi wykonawcy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki z rąk pana starosty, burmistrza oraz księdza dziekana.
„Nagrodę publiczności” w kategorii „najlepszy solista” zdobył Filip Kwiatkowski- uczeń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu, który wykonał utwór „ Do kołyski”. „Nagroda publiczności” w kategorii „najlepszy zespół”powędrowała do zespołu „ Rytm”z Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu za wykonanie utworu „ Nie dokazuj”.

Zorganizowanie tak poważnego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania nauczycieli OPP oraz rodziców naszych wychowanków. Dyrektor Renata Przybyłowska podziękowała paniom: D.Nawrockiej, I. Głowackiej oraz M. Szczypeckiej. Ciepłe słowa podziękowania zostały skierowane do prowadzących : Oli Stępniewskiej, Ali Gutkowskiej i Przemka Gożdzikowskiego oraz do najmłodszych wychowanków OPP, którzy uświetnili festiwal swoim występem muzycznym.

Festiwal to przyjemna forma rozrywki, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przez młodzież ze wszystkich szkół z terenu miasta Sierpca i powiatu sierpeckiego oraz wspaniała lekcja integracji.(ip)Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB