Doradztwo z sitodruku — dlaczego warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy?

Doradztwo z sitodruku — dlaczego warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy?

Pracownicy drukarni czy agencji reklamowych świadczą usługi związane z nadrukiem dowolnego projektu (m.in. napisu, logo czy grafiki) na różnego rodzaju materiały. W tym celu wykorzystywane są przeróżne techniki druku, m.in. haft komputerowy, druk cyfrowy DTG czy tampodruk. Najpopularniejszą metodą jest jednak sitodruk, który zapewnia wysoką jakość oraz trwałość nadruku. Sprawdź, jak wygląda szkolenie z zakresu stosowania technologii serigrafii.

Jakie informacje przekazywane są podczas szkolenia z druku sitowego?

Zakres proponowanych zajęć może nieznacznie różnić się w zależności od wybranego organizatora. Kursanci mogą zdecydować się na szkolenia, które odbywają się zarówno w zewnętrznej placówce szkoleniowej, jak i w siedzibie firmy klienta. Kursy zwykle są podzielone na dwie części:

  • teoretyczną, podczas której omawiane są poszczególne przyrządy (m.in. siatki, ramy) oraz stosowane środki chemiczne,
  • praktyczną wraz z przygotowaniem, obsługą i konserwacją maszyn, a także doborem farb.

Szkoleniowcy dzielą się również wiedzą związaną z radzeniem sobie z najczęściej występującymi problemami technicznymi dotyczącymi metody sitodruku. Koszty prowadzonych kursów zwykle są ustalane indywidualnie i zależą od liczby kursantów oraz zakresu szkolenia.

Dlaczego warto korzystać z techniki sitodruku?

Metoda druku sitowego jest uniwersalna i może być stosowana na tkaninach oraz materiałach plastikowych, drewnianych czy metalowych. Największą zaletą jest wysoka jakość nanoszonych grafik oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Mowa w szczególności o nadrukach nanoszonych na elementy odzieży, które nie tracą kolorów nawet pod wpływem promieni UV czy wysokiej temperatury w trakcie prania. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o niskich kosztach produkcji większych zamówień z zastosowaniem techniki serigrafii.

Czym kierować się podczas wyboru kursu?

Dla przyszłych operatorów maszyn do druku sitowego najważniejsze powinny być opinie dotychczasowych kursantów, a także doświadczenie instruktorów. Najlepiej, aby zajęcia skupiały się głównie na części praktycznej wraz z obsługą urządzeń. Ponadto organizator powinien również zapewnić fachowe doradztwo z sitodruku po odbytym szkoleniu. Mowa przede wszystkim o dopasowaniu siatek i ram, a także doborze odpowiednich emulsji, farb i innych środków chemicznych.