Fiskalizacja przedsiębiorstw stała się faktem i większość firm jej podlega, dlatego, pragnąc być w zgodzie z prawem podatkowym, ich właściciele poszukują rozwiązań, które umożliwią im rejestrację zdarzeń gospodarczych. Nie każdy wie, jaki sprzęt wybrać, dlatego większość przedsiębiorców zdaje się na profesjonalizm dystrybutorów. Jesteś ciekaw, gdzie ich szukać? Przeczytaj poniższy artykuł.

Czy każda kasa będzie odpowiednia dla dowolnego przedsiębiorcy?

Wybór urządzeń do konkretnych potrzeb nie jest prostą sprawą, dlatego zwykle właściciele firm potrzebują fachowego wsparcia. Na ogół udziela im go dystrybutor takiego sprzętu po zapoznaniu się z kilkoma informacjami o kliencie. Wybór modelu zależy od tego, czy dane przedsiębiorstwo prowadzi:

  • jednoosobową działalność gospodarczą, generującą niewielką liczbę paragonów dziennie,
  • sprzedaż mobilną lub obwoźną,
  • sprzedaż wielostanowiskową,
  • duży sklep, np. hipermarket.

Oferowane urządzenia, szczególnie dla większych sklepów, są wyposażone w pojemne, elektroniczne bazy towarowe.

Czego jeszcze można oczekiwać od dystrybutorów takiego sprzętu?

Dystrybutorzy, którym zależy na kliencie, oferują np. w Katowicach kasy fiskalne wraz z dodatkowymi usługami. Może to być montaż i instalacja oprogramowania, przeprowadzenie instruktażu czy doradztwo w kwestii uzyskania dofinansowania fiskalizacji firmy. Podejmują się również serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz wykonawstwa obowiązkowych przeglądów.

Jakie jeszcze urządzenia fiskalne trzeba mieć w firmie?

W każdego rodzaju działalności sprawdzą się sterowane przez interfejs drukarki fiskalne. Są one przydatne zarówno w hurtowniach, jak i np. w restauracjach. Dzięki gwarantowanemu przez dystrybutora oprogramowaniu można z łatwością za ich pośrednictwem wypełnić obowiązek podatkowy. Przydadzą się też mobilne terminale płatnicze, działające wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci 3G. Można je mieć zawsze przy sobie, aby umożliwić klientom płatności w preferowanej przez nich formie. Szukasz dobrych sklepów z takimi urządzeniami, oferujących usługi dodatkowe? Poszukaj w Katowicach.