Polskie prawo podatkowe nakłada na większość przedsiębiorców sprzedających towary i usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom obowiązek rejestrowania transakcji. Jest to konieczne, jeśli rok wcześniej ich obroty przekroczyły 20 tysięcy złotych. Jak być w zgodzie z prawem podatkowym? Zapoznaj się z tekstem poniżej.

Jakie rodzaje urządzeń rejestrujących transakcje można znaleźć na rynku?

Sprzęt odpowiadający potrzebom przedsiębiorców mających obowiązek ewidencjonowania wszystkich zdarzeń sprzedają specjalistyczne sklepy, mające swoje siedziby w wielu miastach. Także firmy pragnące nabyć w Katowicach kasy fiskalne nie zawiodą się asortymentem tamtejszego rynku. Dystrybutorzy oferują urządzenia najwyższej jakości, między innymi takich marek jak PosNet i Elzab. Asortyment obejmuje sprzęt mobilny, najczęściej polecany osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz niezbędne np. w dużych sklepach modele z bazami towarowymi. W wielu branżach, takich np. jak:

  • kosmetyczna,
  • prawnicza,
  • fryzjerstwo,
  • transport osobowy,

sprawdzą się urządzenia online, łączące przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Czy każdy przedsiębiorca poradzi sobie z ich obsługą?

Wielu sprzedawców nie ogranicza się tylko do sprzedaży tego sprzętu i zapewnia merytoryczne wsparcie swoim klientom. Przede wszystkim pomaga dobrać rodzaj kasy do potrzeb konkretnej branży. Oferują też pomoc prawną, np. w uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Skarbowego. Standardem jest profesjonalny instruktaż, a także serwis oraz okresowe, obowiązkowe przeglądy.

Dlaczego warto wybrać urządzenia oferowanych marek?

Za podjęciem decyzji o zakupie sprzętu w wybranych sklepach przemawia wiele jego atutów. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • akumulatory o długiej żywotności,
  • nieduże obudowy,
  • czytelne, kolorowe wyświetlacze,
  • klawiaturę zabezpieczoną przed zalaniem,
  • różnorodność złączy komunikacyjnych w modelach działających online.

Warto wybrać

To tylko niektóre powody, dla których urządzenia te są chętnie nabywane. W asortymencie takich sklepów są też dostępne drukarki paragonowe oraz terminale płatnicze. Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz kasy fiskalnej? Przejrzyj Internet, aby znaleźć solidnego sprzedawcę.