Czy warto budować hale magazynowe i produkcyjne ze stali?

Zastanawiasz się nad wzniesieniem nowego budynku dla firmy? Potrzebujesz magazynu lub hali produkcyjnej? Do wyboru masz różne technologie, przy czym konstrukcje stalowe mają szereg zalet, jakie trudno zbagatelizować. Już teraz dowiedz się o nich więcej – przeczytaj poniższy artykuł, a na pewno przekonasz się, że to świetne rozwiązanie.

Krótszy czas wznoszenia konstrukcji

Jednym z atutów, jakie ma hala produkcyjna czy magazynowa ze stali, jest tempo jej wznoszenia. Wynika to z faktu, że powstaje z gotowych już modułów. Owszem – wymaga położenia stosownych fundamentów, ale reszta prac montażowych jest zdecydowanie szybsza niż np. przy tradycyjnych budynkach z cegły. Średni czas budowania takiego obiektu rozciąga się do najwyżej kilku miesięcy.

Niższe koszty wykonania

Modułowa konstrukcja wiąże się również z mniejszymi kosztami. Wynika to z dwóch rzeczy: jej komponenty są znacznie tańsze niż żelbet czy tradycyjne materiały budowlane, a poza tym – ważą mniej, co wiąże się z oszczędnością na transporcie. Z drugiej strony – po postawieniu takiego budynku istnieje możliwość niemal natychmiastowego przystąpienia do prac, co oznacza, że inwestycja potencjalnie już zacznie się zwracać.

Możliwość dostosowania obiektu do konkretnych potrzeb

Zdecydowanie najważniejszą zaletą tego typu obiektów są szerokie opcje dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Hala magazynowa czy produkcyjna ze stali może zostać wykonana w niemal dowolnych rozmiarach. W takich konstrukcjach montuje się najróżniejsze elementy, m.in. stolarki stalowo-aluminiowej, począwszy od bram z rampą i innymi elementami systemu przeładunkowego, przez drzwi po okna. Wnętrze da się dostosować tak, by zapewnić odpowiednie warunki pracy zarówno na linii produkcyjnej, jak i np. w przygotowanym pomieszczeniu biurowym. Możliwości aranżacji są więc niemal nieograniczone.

Jaką firmę wybrać do takiego zadania?

Kluczowy jednak jest dobór odpowiedniego wykonawcy. Warto wybrać przedsiębiorstwo z odpowiednim doświadczeniem, mające na koncie szereg zrealizowanych projektów i dostosowujące ofertę do indywidualnych oczekiwań inwestora. W razie wątpliwości zasięgnij opinii innych przedsiębiorców, którzy korzystali z takich usług.