Garaże z blachy dla aut

W dzisiejszych czasach standardem staje się posiadanie minimum dwóch samochodów osobowych w rodzinie. Jeśli dom zamieszkiwany jest przez kilka dorosłych osób, często zdarza się, że własne auto ma każda z nich. Jak w takiej sytuacji rozwiązać problem ich bezpiecznego garażowania? Sprawdzoną propozycję stanowią konstrukcje dwustanowiskowe. Poznaj ich największe zalety!

Blaszaki 1- oraz 2-stanowiskowe – funkcjonalne i przestronne

Producenci blaszaków oferują obecnie rozmaite opcje zabudowy, wśród których popularnością cieszą się zarówno modele jednostanowiskowe, jak i na dwa, a nawet trzy samochody. W zależności od indywidualnych potrzeb inwestora tego rodzaju budynki mogą być wyposażane w niezależne od siebie bramy, dodatkowe drzwi czy okna.

Myli się jednak ten, kto sądzi, że garaż dwustanowiskowy będzie rozwiązaniem odpowiednim jedynie dla osób posiadających więcej niż jedno auto. Przestronna blaszana konstrukcja zapewnia szerokie możliwości działania – nie tylko umożliwi bezpieczne przechowywanie pojazdu, ale także pozwoli zaaranżować pozostałą przestrzeń na funkcjonalny schowek czy przydomowy warsztat.

Jak długo trwa stawianie blaszaka?

Standardowy garaż z blachy na dobrze przygotowanym podłożu zwykle montuje się w czasie krótszym niż 1 godzina. Warto jednak pamiętać, że to, jak szybko blaszak stanie na posesji, zależy m.in. od obłożenia wykonawców oraz deklarowanego przez nich czasu oczekiwania. W większości przypadków czas od zamówienia konstrukcji do jej montażu na działce wynosi od 3 do 10 dni roboczych.

Na 3-4 dni przed planowaną realizacją wykonawca powiadamia inwestora o dacie i godzinie instalacji. Warto jednak pamiętać, że dokładny czas przyjazdu ekipy uzależniony jest m.in. od odległości czy nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Garaż dwustanowiskowy a miejsce na działce

Wybór zabudowy dwustanowiskowej z jedną lub dwiema bramami wjazdowymi znacznie zwiększa funkcjonalność blaszanej konstrukcji, jednak wymaga także odpowiedniej ilości miejsca. Standardowa szerokość takiej budowli wynosi od 6 do 8 metrów. Właśnie dlatego, chcąc zainwestować w obiekt 2-stanowiskowy, należy upewnić się, że wielkość i sposób zagospodarowania działki pozwolą skorzystać z takiego rozwiązania.