Jak powinno wyglądać oczyszczanie twarzy?

Kluczem do pięknej, zdrowej cery jest jej odpowiednia pielęgnacja —  zapewnienie zaspokojenia wszystkich potrzeb, takich jak nawilżenie, a także unikanie tego, co jej szkodzi. Wiele błędów można popełnić już na etapie oczyszczania, czyli jednego z ważniejszych zabiegów. Dowiedz się, jak oczyszczać twarz prawidłowo.

Oczyszczanie twarzy —  o czym trzeba pamiętać przede wszystkim?

Usuwanie z twarzy zabrudzeń, które w naturalny sposób gromadzą się na niej każdego dnia, nadmiaru sebum i kosmetyków, to jeden z ważniejszych zabiegów. Oczyszczanie twarzy musi być w dodatku w pełni dokładne, dlatego istotne jest, by robić to regularnie, prawidłowo oraz z wykorzystaniem właściwych kosmetyków. Na pewno do mycia buzi nie można stosować mydła. Znacznie lepiej będzie postawić na specjalne środki myjące, dobierając je do rodzaju swojej skóry i jej aktualnych potrzeb. Osoby o cerze ze skłonnością do występowania niedoskonałości mogą wybrać preparat delikatnie złuszczający i odblokowujący pory oraz matujący. Wszystkie inne powinny zaopatrzyć się w produkt maksymalnie łagodny, na przykład delikatną emulsję. Nie wolno nadmiernie wysuszać cery, gdyż grozi to jej podrażnieniem, a także nadmiernym przetłuszczaniem się —  broni się przed przesuszeniem właśnie wzmożoną produkcją sebum.

Poza tym oczyszczanie musi być regularne. Twarz należy myć rano i wieczorem —  błędne jest twierdzenie, że przecież w nocy nie można się ubrudzić. Twarz pewnie wolna jest od kurzu, ale za to jest na niej nadmiar serum oraz niewchłonięte kosmetyki, których resztki trzeba usunąć. Wieczorem zaś kluczowy jest demakijaż. Musi być on idealnie dokładny, ale też delikatny, na przykład wykonany z użyciem balsamu.

Istotny peeling

Nawet stosując na co dzień preparat złuszczający, na przykład w postaci żelu lub kremu przeciwtrądzikowego na noc, trzeba regularnie wykonywać peeling, który usunie martwe komórki skóry i odblokuje pory, pozbywając się zalegających mas rogowych. Rozwijający się w nich stan zapalny odpowiedzialny jest za powstawanie wyprysków. Oczywiście trzeba sięgnąć po preparat przeznaczony typowo do twarzy —  nie można użyć peelingu do ciała, gdyż mógłby podrażnić cerę.

Skuteczna pielęgnacja —  klucz do pięknej cery

Osoby narzekające na stan cery powinny zweryfikować swoją pielęgnację, na czele z oczyszczaniem. Już niewielkie zmiany mogą poprawić wygląd i zdrowie skóry!