Jakie domofony do bloku wybrać?

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo osiedli i obiektów wielomieszkaniowych, niezbędne jest zamontowanie systemów ograniczających dostęp i dających nad nim pełną kontrolę. Obecnie tworzone są nowoczesne, zaawansowane rozwiązania, dzięki którym mieszkańcy mogą czuć się pewnie i swobodnie, a ryzyko wtargnięcia na dany teren osób nieuprawnionych zostaje zminimalizowane. Sprawdź polecane rozwiązania i poznaj ich zalety!

Jakie systemy zabezpieczające sprawdzą się na osiedlach mieszkaniowych? 

Przede wszystkim polecane są nowoczesne domofony do bloku , które – aby odpowiednio chroniły i były skuteczne – powinny charakteryzować się szeregiem cech. Wśród nich z pewnością należy wymienić:

  • wytrzymałość – muszą to być modele solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym na celowe działania wandali,
  • odporność na czynniki pogodowe – zmienne temperatury, opady, ekspozycja słoneczna – takie warunki to w Polsce norma, dlatego akcesoria montowane na zewnątrz nie mogą być na nie podatne,
  • intuicyjną obsługę – należy zwrócić uwagę na wielkość przycisków, czytelność panelu, jego podświetlenie oraz łatwość użytkowania przez osoby w każdym wieku, a także mieszkańców z niepełnosprawnościami,
  • możliwość indywidualnego skonfigurowania systemu zgodnie z preferencjami i potrzebami użytkowników,
  • opcję obsługi przy użyciu kodów przypisanych odrębnie do każdego mieszkania oraz kart zbliżeniowych z czytnikami.

Wszystkie te kwestie należy wziąć pod uwagę, poszukując rozwiązań do przestrzeni wielomieszkaniowych. Domofony mogą zostać zamontowane przy wejściu na osiedle oraz na każdym budynku – wiele zależy od zagospodarowania danego obiektu oraz potrzeb mieszkańców.

Innowacyjne modele do domów jednorodzinnych i na małe osiedla mieszkaniowe

Takich również nie brakuje! Właściciele domków jednorodzinnych także chcą czuć się bezpiecznie, dlatego coraz częściej korzystają z nowoczesnych systemów zabezpieczających. Mogą być one wyposażone w kamerę ułatwiającą szybkie sprawdzenie, kto dzwoni do drzwi. Wykorzystuje się je na ekskluzywnych osiedlach mieszkaniowych. Coraz większą popularnością cieszą się modele, które można połączyć ze smartfonem. Producenci wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom i tworzą modernistyczne rozwiązania – dzięki nim każdy ma szansę skutecznie ochronić swoją przestrzeń mieszkalną przed niepożądanymi gośćmi i czuć się swobodnie.