Jakie leki na przeziębienie można znaleźć na rynku?

Infekcje wirusowe dają się we znaki zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, tak naprawdę jednak można ich doświadczać o każdej porze roku. Objawów takich jak katar, ból mięśni, ból gardła czy kaszel każdy chce się szybko pozbyć. Pomocne w tym będą środki z apteki. Sprawdź, co można znaleźć.

Preparaty na wszystkie objawy przeziębienia

Kiedy organizm jest osłabiony, a we znaki dają się różne objawy infekcji, takie jak katar, kaszel, ból głowy, mięśni i gardła, sięganie po różne preparaty nie ma większego sensu, tym bardziej że w sprzedaży znaleźć można leki na przeziębienie zwalczające wszystkie te dolegliwości. Mają one postać tabletek bądź proszków do sporządzania roztworów, nierzadko gorących, co pozwala natychmiast pozbyć się dreszczy. Takie preparaty są znane ze swego silnego działania —  nie tylko niwelują wszystkie objawy infekcji, ale też robią to szybko, są więc dobrym wyborem np. dla osób, które nie chcą brać zwolnienia chorobowego w pracy.

Leki na przeziębienie na konkretne objawy

Nie zawsze wszelkie dolegliwości towarzyszące przeziębieniu pojawiają się razem. Czasem we znaki dają się tylko niektóre z nich i wówczas można działać objawowo, zwalczając katar, kaszel czy ból gardła i chrypę. W aptekach można znaleźć mnóstwo środków, to na przykład preparaty na:

  • ból głowy, mięśni i gorączkę, działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie,
  • ból gardła —  pastylki do ssania, aerozole, roztwory do płukania,
  • kaszel —  tabletki, syropy,
  • katar —  tabletki, spraye, krople.

Oczywiście, jeśli zachodzi taka potrzeba, preparaty te można łączyć. Wiele z nich ma też naturalny skład, to na przykład roztwór wody morskiej na katar czy ziołowe syropy.

Skuteczne leczenie na wyciągnięcie ręki

Współczesne leki pomagają szybko uporać się nawet z silniejszym przeziębieniem. Są też bezpieczne, choć oczywiście ważne jest, by stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Warto także sięgać po nie odpowiednio wcześnie, by nie dać infekcji się rozwinąć.