Jakie sprawy rodzinne prowadzi kancelaria adwokacka w Poznaniu?

W polskich sądach często rozpatrywane są sprawy wchodzące w zakres prawa rodzinnego. Czego dotyczą i jak się do nich przygotować? Odpowiedzi na to pytanie może udzielić kancelaria adwokacka. Sprawdź, czego wymagają sądy od osób ubiegających się o rozwód lub opiekę nad dziećmi.

Pomoc adwokacka w sprawach rodzinnych

Dziedzina prawa rodzinnego jest bardzo szeroka i obejmuje wiele kwestii związanych z życiem rodziny. Sądy zajmują się między innymi rozpatrywaniem spraw związanych z:

  • ograniczaniem lub pozbawianiem praw rodzicielskich,
  • określaniem wysokości alimentów na dziecko,
  • ustalaniem miejsca zamieszkania małoletniego i harmonogramu spotkań z rodzicami,
  • zaprzeczaniem ojcostwa,
  • rozpoczęciem i zniesieniem separacji małżeństwa,
  • podziałem majątku rozwodzącej się pary,
  • orzekaniem o winie przy rozwodach.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu zauważa coraz większe zainteresowanie poradami prawnymi dotyczącymi rozwodów. Klienci chcą poznać przepisy i uzyskać wsparcie przy złożeniu pozwu rozwodowego. Ponadto adwokaci zajmują się chronieniem praw dzieci, których zdrowie i bezpieczeństwo są zagrożone ze względu na złe warunki wychowania.

Wizyta w kancelarii prawnej

Jak przygotować się do rozprawy z zakresu prawa rodzinnego? Przede wszystkim warto zebrać i przeanalizować wszystkie fakty dotyczące określonej sytuacji. Nie jest to proste zadanie, ponieważ osoby bezpośrednio zaangażowane w problem oceniają je przez pryzmat swoich emocji. Adwokat natomiast zachowuje obiektywizm. Dobrym rozwiązaniem jest przedstawienie mu całego materiału dowodowego w trakcie pierwszej konsultacji. W sądzie mogą przydać się wyciągi z konta bankowego, zdjęcia dokumentujące zdradę oraz obdukcje lekarskie. Niekiedy niezbędna jest obecność świadków.

Usługi adwokackie w Poznaniu

Chcesz wziąć rozwód, uzyskać opiekę nad dzieckiem lub podwyższyć alimenty? Zwróć uwagę na przepisy prawa rodzinnego i zadbaj o rzetelne przedstawienie faktów w sądzie. Możesz skorzystać z usług adwokackich, które obejmują między innymi porady prawne, składanie pozwu i reprezentację klienta przed organem sądowniczym.