Montaż garażu z blachy

Jedną z kluczowych zalet popularnych blaszaków, jako alternatywy dla murowanych budynków, obok niskiej ceny i uniwersalnego zastosowania, jest krótki czas potrzebny do wzniesienia tego rodzaju konstrukcji. Sprawdź, jak wygląda to w praktyce i dowiedz się, ile czasu potrzeba, by zbudować niewielki budynek z blachy.

Co jest niezbędne do budowy blaszaka?

Zamawiając garaż z blachy u fachowców, inwestor nie musi we własnym zakresie zapewniać niezbędnych elementów oraz narzędzi ani przejmować się ich transportem na miejsce planowanego montażu. Czynności te zwykle bierze na siebie ekipa przyjmująca zlecenie, dlatego, jeśli chodzi o przygotowania do instalacji, zamawiający nie ma zbyt wielu obowiązków. Po jego stronie pozostaje natomiast wykonanie posadzki, niezbędnej zarówno pod blaszaną zabudowę, jak i przy budowie nawet najprostszej wiaty. Po wykonaniu tego zadania nie pozostaje już nic innego jak tylko oczekiwanie na zjawienie się ekipy i montaż konstrukcji, która powstanie w rekordowo krótkim czasie.

Przygotowanie podłoża – kluczowy etap przed montażem

W przypadku budynków z blachy ocynkowanej lub akrylowej standardowym rodzajem podłoża jest wylewka cementowa, którą da się wykonać w bardzo prosty sposób, nawet bez większego doświadczenia budowlanego. Eksperci zalecają zastosowanie masy samopoziomującej, która zapewni idealnie gładką i równą powierzchnię. Jednocześnie będzie znacznie odporniejsza na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne od standardowego betonu. Alternatywą jest wykonanie posadzki z płyt chodnikowych, bloczków prefabrykowanych bądź kostki brukowej o odpowiedniej grubości.

Montaż blaszanego budynku – o tym musisz pamiętać!

Popularne blaszaki są lekkie, nadają się na każdą działkę, a w przypadku obiektów o powierzchni do 35 m2 – nie wymagają również pozwolenia budowanego. Przed zamówieniem usługi warto jednak upewnić się, że firma mająca złożyć konstrukcję będzie mogła podjechać na samo miejsce montażu. Dobrze, aby w czasie instalacji inwestor był na posesji, tak by po jej zakończeniu mógł odebrać gotowy obiekt.