Niskokaloryczne przekąski — po co warto sięgać?

Jedną z zasad zdrowego odżywiania jest ta mówiąca, że nie powinno się podjadać między posiłkami, tak naprawdę jednak czasem trudno jest się przed tym powstrzymać. Po słodkie czy chrupiące przekąski przyjemnie jest sięgać zwłaszcza podczas towarzyskich spotkań, oglądania telewizji czy czytania książki. Można to robić bez wyrzutów sumienia jeśli wybiera się produkty zdrowe i niskokaloryczne. Dowiedz się, na co warto stawiać.

Przekąski nie muszą być niezdrowe!

Chrupiące, słone lub słodkie przysmaki często kojarzone są jako niezdrowe i tuczące, warto jednak pamiętać, że paluszki, chipsy, ciastka i cukierki to nie jedyne opcje. Zawsze można sięgać po niskokaloryczne przekąski w postaci chipsów owocowych (z jabłek czy banana) bądź warzywnych (z selera albo jarmużu), w dodatku własnoręcznie przygotowane. Doskonałą przegryzką będą też słupki chrupiących warzyw, podawane ze smakowitymi dipami, na bazie oliwy i jogurtu. Kiedy zaś chce się sięgnąć po gotowe produkty, można wybrać wiele zdrowych odpowiedników kalorycznych artykułów. Oferuje je sklep online z produktami wegańskimi, bezglutenowymi i ekologicznymi. Propozycji do wyboru jest mnóstwo, każdy zatem wybierze coś dla siebie, duzi i mali.

Na słono czy na słodko?

Każdy ma swoje preferencje dotyczące tego, jakimi przysmakami lubi się delektować, można też mieć ochotę na różne przekąski zależnie od okoliczności, warto zatem zrobić ich zapas. Do wyboru są na przykład:

  • popcorn z niebieskiej kukurydzy, z masłem shea,
  • niezliczone warianty pełnoziarnistych ciastek ze zdrowymi dodatkami, jak pestki, orzechy, ziarna, prawdziwe kakao i czekolada, zwykle bezglutenowych,
  • owocowe żelki z witaminami,
  • lizaki z sokiem owocowym,
  • a nawet batony z owocowymi nadzieniami.

To oczywiście tylko przykłady spośród wielu produktów, jakie można znaleźć, nie trzeba zatem odmawiać sobie ulubionych smaków czy sięgać po chipsy z wyrzutami sumienia.

Jedz do woli!

Takie produkty są nie tylko wolne od szkodliwych składników, jak konserwanty, polepszacze smaku, duże ilości soli i biały cukier, ale też bogate w wartościowe dodatki. Są zatem świetnym uzupełnieniem racjonalnej diety.