Górne, główne światło odgrywa kluczową rolę, trzeba je zatem posiadać bez względu na to, ile ma się w pomieszczeniu dodatkowych punktów oświetlenia. Istotny jest przy tym odpowiedni dobór lampy sufitowej, gdyż wpływa ona na aranżację, nawet jeśli nie jest akurat włączona. Wszelkie źródła światła są ważnym elementem kompozycji. Sprawdź więc, jak dobrać żyrandol do swojego salonu.

Imponujący minimalizmem czy przepychem?

To jedno z pierwszych pytań, jakie trzeba sobie zadać. Oczywiście pod tym kątem warto dopasować lampę do posiadanej aranżacji. Oszałamiające przepychem (i wielkością), skrzące się od kryształów i przywodzące na myśl wielkie sale balowe modele podobają się wielu osobom, ale do dużej części salonów nie będą się nadawać. Mając pomieszczenie niewielkie, a przy tym umeblowane dość skromnie, dużo lepiej będzie postawić na odznaczającą się takimi samymi cechami lampę, gdyż luksusowy żyrandol zupełnie się w takiej aranżacji nie odnajdzie. Dobra wiadomość jest jednakże taka, że nawet znacznie oszczędniejsze, jeśli chodzi o budowę i rozmiar lampy, mogą wyglądać świetnie, a nawet bardzo designersko. Jednak i to nie jest koniec oferty. W sprzedaży znaleźć można też inne warianty. Nowoczesne żyrandole do salonu to często też produkty w stylu retro, doskonale naśladujące lampy z dawnych lat, nawet bardzo odległych, jak lata 20. ubiegłego wieku.

Żyrandole LED — warto wybrać

Zwykłe żarówki prawie zupełnie wychodzą już z użycia. Kupując nowy żyrandol, na pewno warto postawić na wariant dostosowany do użytku z diodami LED. Da to rozliczne korzyści, między innymi więcej światła za mniej pieniędzy. Diody zużywają mało energii, świecą jasno i dają przyjemne światło, jest to zatem sposób na zapewnienie sobie komfortu, który szczególnie doceni się w krótkie jesienne i zimowe dni oraz długie wieczory. Co więcej, takie lampy dają pewność, że światła nigdy nie zabraknie. Oczywiście diody LED także z czasem się wyczerpują, ale nie dochodzi do tego nagle, nie zdarzy się więc sytuacja, że żarówka przestanie świecić, a nie będzie się miało zapasowej.

Efektowne żyrandole dla każdego

Wybór takich produktów jest na tyle duży, że każdy bez trudu może znaleźć odpowiedni dla siebie wariant. Żyrandole efektowne, imponujące rozbudowaną konstrukcją czy minimalistyczne bądź designerskie? Wybór należy do ciebie.