Oczyszczanie twarzy — jakie kosmetyki się przydadzą?

Wydaje się, że mycie to oczywisty zabieg, do przeprowadzenia którego nie potrzeba wiele wiedzy. Jednak w przypadku twarzy nie można działać przypadkowo, zwłaszcza gdy chce się zachować zdrowie i piękny wygląd cery, a także cieszyć się komfortem, czyli na przykład uniknąć podrażnień. Sprawdź, jakie kosmetyki przydadzą się w twojej łazience.

Co stosować do oczyszczania twarzy?

Podstawowy zabieg to oczywiście mycie, które jednak nie musi ograniczać się tylko do usunięcia powierzchniowych zabrudzeń, jak kurz, nadmiar sebum i resztki kosmetyków. Osoby mające skłonności do występowania niedoskonałości, jak zaskórniki i pryszcze, mogą sięgnąć po preparat łagodnie złuszczający, odblokowujący pory, a mając problem z przetłuszczającą się cerą —  po produkt delikatnie matujący. W każdym przypadku jednak, czy to cery suchej i podrażnionej, czy tłustej, trzeba pamiętać, by sięgać po kosmetyki łagodne, najlepiej naturalne, wolne od alkoholu. Cery nie można nadmiernie wysuszać, nawet gdy się przetłuszcza, a właściwie —  szczególnie wtedy, gdyż da to efekt odwrotny do zamierzonego. Z tego też powodu zabronione jest używanie mydła.

Peeling —  must have!

Z wykonywania peelingu nie warto rezygnować, a najlepiej robić to regularnie, co 2-3 dni. Da to rozliczne korzyści, nie tylko w postaci niezrównanej gładkości skóry i jej przyjemnego dotyku. Usuwanie martwych komórek naskórka poprawia jej wygląd i zdrowie, dodaje blasku, a także sprawia, że lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. By uprzyjemnić sobie wykonywanie tego zabiegu i zmotywować się do regularności warto wybrać atrakcyjny w stosowaniu produkt, na przykład o optymistycznym zapachu.

Ważny demakijaż

Położenie się spać bez wcześniejszego zmycia makijażu lub choćby zrobienie demakijażu niedokładnie to jedna z najgorszych zbrodni, jakie można popełnić na swojej skórze. Uniemożliwia to jej regenerację i dotlenienie, a także sprzyja szybszemu starzeniu, m.in. ze względu na mikrouszkodzenia, jakie powodują resztki kosmetyków. Koniecznie zatem zaopatrz się w dobry preparat, na przykład balsam, do oczyszczania twarzy z makijażu, łagodnie, ale skutecznie usuwający nawet wodoodporne kosmetyki.

To wszystko!

By cieszyć się piękną cerą wcale nie potrzeba wiele. Klucz to regularność, odpowiednie działanie oraz używanie dobrych (łagodnych i naturalnych!) kosmetyków.