W jakie zabezpieczenia mogą być wyposażone drewniane drzwi zewnętrzne?

Wybierając drzwi wejściowe do domu czy mieszkania, należy skupić się nie tylko na ich urodzie, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie, jakie powinny zapewnić mieszkańcom. W ofercie rynkowej jest wiele modeli spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów, które można wyposażyć w różne systemy bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się, jakie to systemy? Przeczytaj poniższy tekst!

Czy warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne do domu lub mieszkania?

Drewno od wieków używane było do produkcji stolarki otworowej, nic zatem dziwnego, że w dalszym ciągu jest wybierane przez wielu klientów, mimo że na rynku dostępne są modele z innych surowców. Mają one mnóstwo zalet, wśród których, oprócz wyjątkowej estetyki, należy wymienić również doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną. Drewniane drzwi zewnętrzne wyróżnia także wytrzymałość, zwłaszcza że można je zaimpregnować w taki sposób, aby zyskały odporność nie tylko na wysoką wilgotność, ale i na promieniowanie UV.

Czy drewniane drzwi zewnętrzne zagwarantują domostwu bezpieczeństwo?

Podobnie jak drzwi stalowe, drewniane można wyposażyć w takie same zabezpieczenia, dzięki którym będą one niezwykle trudne do sforsowania. W wybranych sklepach można znaleźć modele mające w standardzie klasę antywłamaniowości RC2. Mogą one być wyposażone m.in. w:

  • antywyważeniowy wręg francuski,
  • trzypunktowe zamki Winkhaus,
  • antywłamaniowy zestaw szybowy w klasie P4,
  • Termiczną Osłonę Podproża (TOP®),
  • antywłamaniowe podproża,
  • automatyczne zamki,
  • antaby.

W ofercie rynkowej są również modele ze skrzydłami wzmocnionymi dwoma płaszczami blachy aluminiowej i ościeżnicami zabezpieczonymi profilami aluminiowymi. Produkty te opatrzono certyfikatami akredytowanych laboratoriów badawczych.

Z jakich materiałów wykonane są takie drzwi?

Producenci wykorzystują różne materiały do produkcji. Dla przykładu zewnętrzne, antywłamaniowe drzwi drewniane CAL, dostępne w kilku kolekcjach, produkowane są z najwyższej klasy drewna dębowego i sosnowego pozyskiwanego z lasów o zrównoważonej gospodarce. Spełniają one wymagania norm domów pasywnych i energooszczędnych także dzięki systemowi uszczelek zwiększających termoizolacyjność. Ich znakomitą szczelność i termoizolacyjność potwierdza atest CPH Component wydany przez Passive House Institute w Darmstadt. Zakup tych produktów jest inwestycją na wiele lat i gwarancją bezpieczeństwa dla domostwa i mieszkańców.

Jaka jest cena tych drzwi?

Koszt zakupu zewnętrznych drzwi drewnianych CAL uzależniony jest od ich wyposażenia, dlatego trudno go jednoznacznie określić. Można jednak poznać przybliżoną cenę, korzystając z konfiguratora. Jeśli szukasz idealnych drzwi do swojego domu, zapoznaj się z ofertą już teraz!